HABER /  GÜNCEL

Kayyum protestosuna polislerin çok sert müdahalesi! Valilikten açıklama yapıldı

Kayyum protestosunda polisin tepki çeken çok sert müdahale görüntülerine ilişkin Van Valiliği yaptığı açıklamada, "Saldırı sonucu bir polis memurumuz yüzünden, boynundan ve kolundan yaralanmıştır. Saldırıda bulunan şahıs kovalamaca sonucu zor kullanılarak yakalanmıştır." denildi.

Valilik, "Sahsın 2013 yılında PKK terör örgütünün kırsal alanına katılım yaptığı, 2014 yılında Diyarbakır ilinde güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu ve çok sayıda suç kaydının olduğu ayrıca, psikolojik rahatsızlığının (şizofren) bulunduğu anlaşılmıştır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Van Cumhuriyet Başsavcılığı, kayyum protestoları sırasında kahvehaneye sığınan bir eylemcinin çok sayıda polis tarafından kask ve tekmelerle darp edildiği görüntülerle ilgili resen soruşturma başlattı.

Kovalamacada yakalandı

Van Valiliği'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamanın tamamı şöyle: İçişleri Bakanlığı tarafından Van Büyükşehir Belediyesine yapılan Başkan Vekilliği görevlendirilmesini protesto etmek için toplanan ve kanunsuz eylem yapan gruplar için görevlendirilmiş Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli personele, bekleme yaptıkları Van il merkezi Yüzbaşıoglu Sokak'ta bir şahıs tarafından demir tabure ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucu bir polis memurumuz yüzünden, boynundan ve kolundan yaralanmıştır.

Saldırıda bulunan şahıs kovalamaca sonucu zor kullanılarak yakalanmıştır.

Feci şekilde dövülen genç şizofren çıktı

Sahsın 2013 yılında PKK terör örgütünün kırsal alanına katılım yaptığı, 2014 yılında Diyarbakır ilinde güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu ve çok sayıda suç kaydının olduğu ayrıca, psikolojik rahatsızlığının (şizofren) bulunduğu anlaşılmıştır.

Valilğimizce olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Odun toplamak için gittiği sahilde buldu! Yeşil şişenin sırrı çözüldü Galeriye Gözat
Van
ÖNCEKİ HABERLER
ABD Başkanı Trump'tan DEAŞ yorumu
BM'den İdlib'de 3 milyon sivil tehlike altında uyarısı
Trump yönetiminden yasa dışı göçmen aileler için süresiz gözaltı kararı
Bülent Arınç AK Parti'nin oy oranıyla ilgili tahminini açıkladı
Trump'ın Rusya isteğine Almanya'dan veto
Yüksel Ünal kimdir nasıl zayıfladı tam 65 kilo verdi!
Yorumlar 38 yorum