BIST 1.334
DOLAR 7,95
EURO 9,49
ALTIN 462,95
GÜNCEL

KATO'da 8 mağarada ilk kez ele geçirildi

ABD, PKK'nın kolu YPG'ye 1000 adet tanksavar sistemi gönderdi. Bu arada KATO dağında 8 mağarada ele geçirilen tanksavar mühimmatı da YPG'ye verilen silah listesinde çıktı.

ABD ordusu bir yandan da Türkiye'nin olası sınırötesi harekâtına karşı teröristleri tahkim ediyor. ABD'nin son görderdiği silahların PKK'nın ele geçirilen silahların yerine konulacağı ileri sürüldü.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesinde güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı 8 mağarada çok sayıda silah ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda, Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığınca yürütülen operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı 8 yeni mağara belirlendi.

Mağaralarda yapılan aramada, 82 milimetre havan, 9 roketatar, bomba atar, doçka, 31 uzun namlulu silah, 467 roketatar mühimmatı, 20 bin biksi fişeği ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Böylece, 19 Nisan'da başlayan operasyondan bugüne kadar 719 silah, 363 bin 148 muhtelif mühimmat, 5 ton amonyum nitrat ve 75 ton yaşam malzemesi ele geçirilmiş oldu.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar