BIST 1.524
DOLAR 7,47
EURO 9,02
ALTIN 435,72
HABER /  EKONOMİ

Kart kullanıcıları bu e-posta'ya dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), sahte e-posta mesajları ve internet sitelerine karşı banka müşterilerine uyarıda bulundu.

Abone ol

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), sahte e-posta mesajları ve internet sitelerine karşı banka müşterilerine uyarıda bulundu.

TBB'den dolandırıcılık amaçlı sahte internet sitelerine ilişkin yapılan kamuoyu duyurusunda, son günlerde banka müşterilerine, TBB'nin adı kullanılarak, "Yıllık Kredi Kartı Kullanım Bedellerinin İadesi" konulu sahte e-posta mesajları gönderildiğinin tespit edildiği, söz konusu e-posta mesajlarında, banka müşterilerinin (www.bankalarbirligi.com) isimli sahte internet sitesine yönlendirilerek kredi kartı bilgileri ile diğer kimlik bilgilerini girmelerinin talep edildiğini bildirildi.

Açıklamada, TBB'nin söz konusu sahte e-posta mesajı ve sahte internet sitesi ile bir ilgisinin bulunmadığı, söz konusu sahte sitenin, kart hamillerinin kişisel bilgilerini ele geçirme amacını taşıdığı kaydedildi.

Banka müşterilerinin, bankacılık işlemlerini sadece bankalarının şube, çağrı merkezi, internet sitesi gibi bankalarına ait birimlerden yapabilecekleri hatırlatılan açıklamada, sahte e-posta mesajı içerisindeki linklere tıklanmaması, bu linklere tıklanarak erişilen sitelere kredi kartı numarası, şifre, kimlik numarası gibi kişisel bilgilerin girilmemesinin müşterilerin kişisel güvenliği açısından son derece önemli olduğu vurgulandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Kayahan'ı bu sözleri ile çıldırtacak
Kara kış geri geldi!
Erdoğan BDP'li Tuncel'e çok sert çıktı
Yılmaz Morgül'den cüretkâr klip!
Taksilerde yeni dönem başlıyor!
Tatlıses'e ikinci suikast hazırlığı!
Eşcinsellerle namaz kılanlar aynı yerde
Türkiye'nin 9 milyar doları bombalanıyor
Afganistan'da yabancı birliklerin çekilmesi için ilk adım
Dostlar Veysel'i hatırladı
Yorumlar 1 yorum