BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 478,88
SPOR

Karaman: "Oyuncularımı alınlarından öpüyorum"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, her şeye rağmen bütün oyuncularını alınlarından öperek tebrik ettiğini söyledi. Süper Lig'de sahasında İstikbal Mobilya Kayserispor'u 6-2 yenen Trabzonspor'da Teknik Direktör Ünal Karaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Karaman, camia açısından önemli bir müsabaka oynadıklarını belirterek, "Her şeye rağmen doğrusuyla yanlışıyla geçilmiş bir ilk yarı, belki camia içerisinden birçokları tarafından beğenilmese, takdir edilmese de bu oyuncu grubunun göstermiş olduğu üstün gayret, çaba ve camiaya ait aidiyet duygusuyla... Şükürler olsun birçok sorun yaşadığımız dönemde hala heyecanlı, canlı, hedef içinde en güçlü tutunabilen, her türlü zorluğa karşı hiçbir mazeret üretmeksizin işine odaklanmış, çalışan profesyonelleriyle bu noktaya gelmiş müsabakaydı" dedi."Bugün bir maç kazanmanın ötesinde oyuncuların gösterdiği, çaba, gayret duruşu var" diyen Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben hocaları olarak onlarla gurur duyuyorum. Zaman zaman antrenmanda, soyunma odasında çok kızdığımız bağırdığımız maçlar müsabakalar oldu. Kazandığımız müsabakalar da buna dahil. Her şeye rağmen ben Trabzonsporluyum diyen insanlardan fazla duruş gösterdiler, buna kontenjan oyuncuları da dahil. Her şeye rağmen bütün oyuncularımı rengi, milliyeti, ülkesi ne olursa olsun alınlarından öpüyorum, tebrik ediyorum. Gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyorum."

Karaman, başarı ve başarısızlığın izafi bir kavram olduğunu belirerek, "Bize göre başarılı olan size göre başarısız olabilir veya camianın içinde önemli pozisyonda bulunmuş önemli insanlar buna dahil. Onlar da memnun olmayabilirler. Zaman zaman eleştiri getirebilirler. Biz onların içerisindeyiz onların ne içerisinde hangi sıkıntılar çektiğini, hangi yorgunluk içinde olduğunu biliyoruz. Oyuncu grubumla empati yapabiliyorum. En azından bulundukları pozisyonları anlayabiliyorum. Onları eleştirirken de bu düşünce içinde eleştirmeye gayret gösteriyorum ve biliyorum ki sahada hiçbir rakip ayırt etmeyen bir Trabzonspor var. Hiçbir yorgunluğu fiziksel, zihinsel olarak bahane etmeyen, devre bittiği anda 29. müsabakayı oynayan oyuncular var. Doğrusuyla yanlışıyla bir ilk yarıydı. Basit kaybettiğimiz maçlar, basit hatalardan yediğimiz goller dahil olmak üzere hepsiyle gurur duyuyorum, alınlarından öpüyorum. İyi bir tatili hak ettiler. İnşallah sağlıklı bir şekilde gidip, dönerler ve tekrar takımlarına hizmet etmek için dönerler" dedi.

"Profesyonellik içerisinde her şey olabilir"
Ünal Karaman, görevi bırakacağına yönelik iddialara ise şu yanıtı verdi:
"Basın toplantısı yaparsak onunla ilgili paylaşım yaparız. Kamuoyu nezdinde birçok söylem, dedikodu farklı şekilde algılanabiliyor. Çalışan profesyonellerin, başkan ve yönetim kurulunun çalışıp çalışmama lüksü varsa, teknik direktörlerin ve profesyonellerin de çalışıp çalışmama gibi bir lüksü var. Profesyonelliğin içerisinde bunlar olabilen şeyler. Evet konuşulur, bu dikkate alınabilir, düşünülebilir, seçeneklerden bir tanesidir. Oyuncularla vedalaşırken bile aynı şeyleri söyleriz. Çünkü onlarda profesyonel, bizde profesyoneliz. Bizi yöneten, bize bu görevi veren insanlar yarın farklı bir düşünce ile karşımıza çıkabilir. Bizde çok kullanılır, 'gidip de dönmemek, gelip de görmemek var'. Bunlar her dönemde olabilir. Sonuçta yola gidiliyor, seyahat yapılıyor, izin isteniliyor. Bunlar sporun içerisinde olabilecek şeyler. Böyle bir yaklaşım, tavır, düşünce olursa benden net şekilde duyarsınız. Bu da bizlere işveren insanlarla beraber bir araya gelip konuşulacak konulardır."

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Bu otomobilden sağ çıktılar
Düğün salonuna 'kumar' operasyonu: 102 gözaltı
Bakan Varank, Cehennem Obruğu seyir terasını ziyaret etti
Bursa'da TIR, kamyona çarptı sonra mağazaya daldı
AK Parti'den 7. Olağan Kongre süreci başladı özel video yayınlandı
Müge Anlı'da Zeynep Ergül itiraf etti cinayette kan donduran detay
Dehşete düşüren kaza kamerada! Ortalık savaş alanına döndü...
Zonguldak'ta yaşlı kadının öldüğü kazanın görüntüleri ortaya çıktı
Yasemin Sakallığlu'nun yerli otomobil videosu izleyicileri kahkahaya boğdu
Yerli otomobile ilk şarkıyı Murat Kekilli yazdı
Yorumlar