BIST 1.212
DOLAR 7,82
EURO 9,27
ALTIN 481,85

Kar tipi yağmur bastıracak İstanbul'da var meteorolojiden son dakika uyarıları

Marmara'nın batısında etkili olan kar yağışı akşama doğru tipiye dönecek. İstanbul'un saatlik hava durumu tahminine göre öğleden kar sürprizi var işte meteorolojinin geçtiği son dakika uyarıları.

TÜRKİYE kara kışın etkisi altında. Marmara'nın batı kesiminde yoğun kar yağışı akşam daha da kötüleşecek ve tipiye çevirecek. İstanbul için de kısmi olarak kar ve şiddetli yağış uyarısı geldi. Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden kar tatili haberleri geliyor. Meteorolojinin geçtiği son uyarıda ise hava sıcaklığının daha da düşeceği ve yağışların etkisini artıracağı bilgisi var. İşte son hava durumu tahmini:

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI SAATLİK HAVA DURUMU : Meteorolojinin verdiği son bilgilere göre İstanbul'da etkili bir kar yağışı beklenmiyor. Ancak öğleden kar sürprizi yaşanacak. Saat 15.00'dan sonra karla karışık yağmur ve kar yağışı başlayacak. Özellikle Avrupa yakasının yüksek kesimlerinde yer yer etkili kar yağışı görülecek. İstanbul'un doğu kesimlerinde ise şiddetli ve sağanak yağışlar etkili olacak. İstanbul ile birlikte sağanak yağış Kocaeli ,Yalova ile Sakarya'nın kuzey ilçelerini kuvvetli (30-60 kg/m2) vuracak. Hava sıcaklığı 5 derece daha düşecek.

KAR TİPİYE DÖNECEK : Meteorolojiden kar yağışının devam ettiği Marmara bölgesi için alarm verdi. Bugün akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale ile zamanla Balıkesir'in kuzeyi ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli rüzgarla birlikte zaman zaman tipi şeklinde kar yağışı etkili olacak. Yağışın 3 ile 8 santim arasında kar bırakması bekleniyor. Tekirdağ'ın batısı ile Çanakkale’nin doğu kesimlerinde ise kar kalınlığı 20 santimi bulacak ve buzlanma da görülecek.

EDİRNE- KIRKLARELİ - TEKİRDAĞ : Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ, kar yağışı dolayısıyla beyaza büründü. Edirne'de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, bugün de devam ediyor. Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor. Kar yağışı özellikle Demirköy, Kofçaz ile Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda etkisini sabah saatlerinde arttırdı. Tipi şeklinde etkili olan kar yağışı Tekirdağ ve ilçelerinde de kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı, gece yarısından sonra şehir merkezi ve Çorlu, Çerkezköy, Malkara ve Hayrabolu ilçelerinde etkisini artırdı.