BIST 4.713
DOLAR 18,82
EURO 20,73
ALTIN 1.182,11
HABER /  GÜNCEL

Kan davasında mutlu son

Şanlıurfa'da iki aile arasında çıkan ve bir kişinin öldüğü ''kan davası'' barış yemeğiyle sona erdirildi.

Abone ol

Şanlıurfalı Akdemir ve Demirtaş ailelerinden iki kişi arasında, Adana'nın Ceyhan ilçesinde 1 yıl önce çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavganın arasında aileler arasında ''kan davası'' başladı.

İki ailenin üyeleri, Dr. Feridun Öncel'in çabalarıyla bugün Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Yusufbey köyünde bir araya gelip kucaklaşarak aralarındaki husumete son verdiklerini belirttiler. Taraflar, daha sonra, davetlilerle birlikte ''barış yemeği'' yedi.

İKİ AİLE BARIŞTI

Barış yemeğine katılan Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, burada yaptığı konuşmada, bir kavga sırasında bir gencin ölümüyle başlayan vahim olay sonrasında iki ailenin barışmayı kabul etmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İki ailenin barışmasına ara buluculuk yapan Dr. Feridun Öncel ise aynı milletten gelen, aynı bayrağa ve vatana sevgi besleyen, aynı dine inanan insanlar arasında husumet bulunmaması gerektiğini söyledi.

Barış yemeğine, İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Cici, Akçakale Kaymakamı Muhammet Aktaş, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol, DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ve diğer davetliler katıldı.