BIST 1.569
DOLAR 7,40
EURO 8,96
ALTIN 443,69

Kalbi koruyor kanseri önlüyor!

Düzenli kullanımında zerdeçal sağlığımıza inanılmaz faydalar sağlıyor. İşte 1 yıl boyunca içilen zerdeçalın sağlığımıza olan etkileri…

Kanser ve çeşitli ölümcül hastalıklar sık sık karşımıza çıkmaya başladıkça hepimiz korkar olduk. Bağışıklığımızı güçlendirmek için çeşitli doğal yöntemlere başvurmaya başladık. İçerisinde hiçbir kimyasal içermeyen doğal ürünlerin sağlığımız için yıkıcı değil aksine yapıcı etkileri bulunmakta. Zerdeçalda bu doğal ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Zerdeçal suyu düzenli olarak vücudumuza girdiğinde antiviral özellik gösteriyor. Bu durum sonucunda da hastalıkların neden olduğu virüslerin vücudumuza girmesini engelliyor. 1 yıl boyunca düzenli olrak tüketilen zerdeçal suyu, nerdeyse tüm hastalıkların vücudumuza girmesine engel oluyor.

Sindirim sistemini düzenliyor; Her gün bir bardak tüketilen zerdeçal suyu bağırsak florasını düzenleyerek sindirim sisteminizin hızlı ve düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Zerdeçal suyunun en önemli özellikleri arasında kansere karşı kalkan görevi görmesi yer alıyor. Alternatif tıp uzmanları, 1 yıl boyunca düzenli olarak tüketilen zerdeçal suyunun kansere karşı kalklan görevi gördüğünü belirtiyorlar. Zerdeçalın içerisinde yer alan kurkumin maddesi antikanserojen özellik gösteriyor, bu sayede de vücuttaki kanserli hücrelerin yayılmasını ve büyüyüp gelişmesine engel olduğu biliniyor.

Kalp hastalıklarından koruyor; Vücudumuzun en önemli organı olan kalbi zerdeçal suyu içecekte koruyabilmeniz mümkün olabiliyor. Zerdeçalın içerisinde yer alan kurkimin maddesi kalbe giden damarları temizlemeye yardımcı oluyor. Damarlarda meydana gelen tıkanıklığın önüne geçerek, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlıyor. Kurkimin adlı madde zerdeçalın eklem ağrıları üzerinde de etkisini gösteriyor. Vücutta biriken iltihabı azaltan kurkimin maddesi, eklem ve romatizmal ağrıların git gide azalmasına yardımcı oluyor.

Taze zerdeçal nasıl tüketilebilir; Zerdeçal içine katıldığı gıdalara şifa, renk ve lezzet vermekle kalmaz aynı zamanda onların bozulmasını da geciktirir. Doğal koruyucudur. Taze zerdeçalın daha ekonomik olması sağlık için tüketiminin düzenli yapılabilmesini sağlayabilir. Taze zerdeçal içerdiği aromatik yağlar ile daha güzel tat ve koku vermektedir. Tüketimi daha kolaydır. Çok farklı tüketim şekilleri vardır. Bunlar; Doğal altın renginde pasta yapabilirsiniz Süte karıştırıp blendır ile altın renginde lezzetli ve aromalı bir içecek elde edebilirsiniz Köri sosu yapabilirsiniz Salatalara ince dilimleyebilirsiniz Smoothies yapabilirsiniz Zerdeçal turşusu yapabilirsiniz