BIST 1.576
DOLAR 7,39
EURO 8,98
ALTIN 444,91

Kahramanmaraşlı muhtar eşini şoka uğrattı 46 yıllık sırrı evlilik cüzdanından çıkardı

21 yıllık muhtar, 46 yıldır birlikte olduğu eşini cüzdanından çıkarıp gösterdiği ile şoka uğrattı.

 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli ile 46 yıldır mutlu bir evlilik sürdüren çifti ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Kahramanmaraş'ta 21 yıllık muhtar, 46 yıldır birlikte olduğu eşini şoka uğrattı. 

Dulkadiroğlu İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde ikamet eden mahallenin muhtarı Sait Ahraz (71) ve eşi Günay Ahrazı (62) mutlu evliliğin sırlarını anlattı.

Saygı ve sevgi vurgusu: 3 çocuk ve 7 torun sahibi evli çift her konuda anlaşabilmek için orta yolu bulduklarını ve gençlerin de birbirlerine saygı ve sevgi içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Kadına şiddete hayır diyen ve onlara tekme atabilecek tek canlının anne karnındaki bebeğinin olduğunu söyleyen Sait Ahraz, “Ben Orman Bölge Müdürlüğünden emekli oldum ve Bahçelievler Mahallesi muhtarlığına aday oldum ve 21 yıldır da muhtarlık yapıyorum. Kadınlara şiddete karşı günü olduğu için bir mesaj vermek istiyorum. İnsanlar kadınları sevsinler ve saysınlar. Onlar bizim anamız bacımız. " dedi.