YAZARLAR

Kadın olmak işte bu kadar zor!

Bayramın birinci günü, sabah, otobüsle evine giden bir kadına sırf şort giydiği için tekmelerle saldıran biriyle aynı havayı teneffüs ediyor olmak, benim için ve tüm “insanlar” için acı verici...

Bayramın birinci günü, sabah, otobüsle evine giden bir kadınasırf şort giydiği için tekmelerle saldıran biriyle aynı havayıteneffüs ediyor olmak, benim için ve tüm“insanlar” için acı verici.

*

O kadın, bayramın birinci günü sabahın köründe neden evinegidiyordu biliyor musunuz? Kendisi hemşireydi ve bütün geceinsanların sağlığını koruyabilmek adına uykusuz çalışmıştı! Peki,karşılığı bu mu olmalıydı?

*

Hani bayramlar hoşgörünün çok daha fazla önem kazandığıgünlerdi! Hani birbirimize karşı her daim saygı ve sevgi içerisindeolmalıydık ama bayramlarda daha da hassas olmalıydık. Hep laf…

*

Bu arada, durumu daha detaylı görmek için yukarıdakileri yazdım.Yani darp edilen o kadınımız bunu hak etmiyor çünkü hastanenöbetinden dönüyordu ve öte yandan bayramın ilk günüydü falandemiyorum şüphesiz.

*

Bayramın herhangi bir günü olmayabilir. Sabah evine nöbettendeğil, eğlenceden çıkmış gidiyor da olabilir. Üzerinde şort değil,kısacık bir mini etekte olabilir. Ve sen; ne darp edebilirsin, nede taciz edebilirsin! Anla artık zavallı zihniyet!..

*

Gel gelelim bu saldırıyı düzenleyen kişi gözaltına alındı.Verdiği ifadeler baştan aşağı çelişki dolu. Bir yerde: “Giyiminibeğenmedim” derken, başka bir yerde ifade olarak: “Hastayım,psikolojim bozuk” diyen bir adam.

*

Nihayetinde serbest bırakıldı! Serbest bırakıldığını duyanherkes normal olarak çeşitli yollarla, özellikle de sosyal medyahesaplarından tepki gösterdi.

“Bu adam hastaysa hastaneye sevk edin, yok değilse yaptığınınkarşılığı olan cezayı çeksin” şeklinde seslerin yükselmesizannediyorum yanlış değildi.

*

Dün tekrar gözaltına alındı. Halkın vicdanını yaralayan bu olayasavcılarımız kayıtsız kalmadı. Hakkında hukuki olarak ne kararverilecek bilmiyoruz. Zaten hükmünü vermek bizim üzerimize vazifedeğil. Ancak bizim isteğimiz, cezasız kalmasın. Bekleyipgöreceğiz.

*

Değinmek istediğim bir şey daha var. Tam bu yazıya başlamadanönce haberlere göz atıyordum. Bu seferde motosikletli bir sapıkhaberi okudum. Yakalanmış, yargılanıyormuş. İnanın midem bulanıyor!Bu işi çözüme kavuşturalım artık. Eğitimle ya da daha ağırcezalarla… Belki de şu anda aklıma gelmeyen başka bir yöntemle.Ancak mutlaka kalıcı bir çözüm bulma zamanı geldi ve geçiyorbile…

Yapabilirseniz, sağlıcakla kalın…

Yorumlar2 yorum