BIST 1.096
DOLAR 7,66
EURO 8,96
ALTIN 466,63
HABER /  GÜNCEL

Kabine toplanıyor! Yeni koronavirüs yasakları mı geliyor?

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Toplantının en önemli gündem maddesinin son dönemde tatil ve bayramın etkisiyle artış gösteren koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler olması bekleniyor.

Abone ol

Bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kabine toplantısı gerçekleştirilecek.Toplantıda tatil ve bayramın etkisiyle artan yeni tip koronavirüs salgınına karşı önlemler konuşulacak.

Özel okullarda gelecek hafta başlayacak telafi eğitimleri öncesinde Beştepe’de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde koronavirüs salgınına karşı Türkiye genelinde denetimlerin arttırılması, vaka sayılarının artış yaşandığı il, ilçe ve mahallelerde sıkı tedbir uygulanmasına dönük atılacak adımlar değerlendirilecek.

Toplantıda, okullarda başlayacak örgün eğitim öncesinde Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılabileceği belirtiliyor.

Okulların açılış tarihi de konuşulacak

Bu kapsamda okullarda alınan önlemlerin yanı sıra okulların açılış tarihiyle ilgili değerlendirmeler de yapılacak. Kabinede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyriyle ilgili Türkiye’deki son durum, okullarda alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında kabineye detaylı bir bilgilendirme yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da koronavirüsün ekonomiye etkileri ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor. Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan’daki temaslarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de babasıyla tartışınca ekmek bıçağını eline aldı
Kozan’da 3.8 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurdu
Balıkesir'de 'U' dönüşü yapmak isterken denize uçtu
Şiddet gördüğü gerekçesiyle evi terk eden eşinin babasını öldürdü
Aydın'da düğünde damadın yakınları ile gelinin kardeşleri birbirine girdi
Gülben Masumlar Apartmanı kimdir Merve Dizdar yaşı kaç?
Yorumlar 7 yorum