Jülide Sarıeroğlu'nu alnından öpen kadın!

Jülide Sarıeroğlu'nu alnından öpen kadın!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Jülide Sarıeroğlu, görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı.

Jülide Sarıeroğlu'nu alnından öpen kadın! - Sayfa 1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Jülide Sarıeroğlu, görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı.

Jülide Sarıeroğlu'nu alnından öpen kadın! - Sayfa 2

Başbakan Binali Yıldırım'ın dün açıkladığı kabine değişikliğinin ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında devir teslim töreni düzenlendi. Sarıeroğlu, Bakanlığın Reşat Moralı Salonundaki törende, sözlerine gelecek dönenim hayırlarla sürmesi temennisinde bulunarak başladı.

Jülide Sarıeroğlu'nu alnından öpen kadın! - Sayfa 3

Tüm vatandaşların dününü, bugününü ve geleceğini ilgilendiren, insana dokunan bir bakanlığın sorumluluğunu aldığının bilincinde olduğunu belirten Sarıeroğlu, "Bu vesileyle beni bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sayın Başbakanımıza teşekkür etmek istiyorum. İnşallah güvenlerine layık olacağız ve çok çalışacağız." dedi. Müezzinoğlu'ndan görevi devralacak olmasından dolayı ayrı bir onur duyduğunu ifade eden Sarıeroğlu, her zaman kendilerine abilik yapan Müezzinoğlu'ndan, gelecek dönemde de desteklerini esirgememesi ricasında bulundu.

Jülide Sarıeroğlu'nu alnından öpen kadın! - Sayfa 4

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının kurumsal geçmişi, güçlü ve kurumsal geleneği oturmuş bir bakanlık olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu: "Birçok çalışma arkadaşımı önceden tanıyorum. Birlikte çok mesaimiz oldu. Geçmişte yaptığımız ortak güzel çalışmaları, inşallah önümüzdeki dönemde de gerçekleştireceğimize inanıyorum. Gündemimiz çok yoğun, çok çalışmamız gerekiyor. Partimiz iktidarda olduğu 15 yılda gerçekten sosyal alanlarda, çalışma hayatı konularında reform niteliğinde düzenlemelere imza attı. Önümüzdeki dönemde de bu reformları güçlü şekilde, kararlılıkla sürdüreceğiz. 80 milyon vatandaşımızın mutluluğu bizim için öncelikli olacak. Özellikle geçmiş dönemde çok başarılı bakanlarımız oldu, onların da tecrübelerinden faydalanacağız."