BIST 1.212
DOLAR 7,80
EURO 9,26
ALTIN 483,03
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Jestimizi yaparız demişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret zammı açıklaması

2020 yılı asgari ücretine yüzde 15 zam kararı alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yerli otomobil tanıtım töreninde açıklama geldi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretle ilgili 'jestimizi yaparız'" demişti. Dün açıklanan yüzde 15.3 oranındaki zam kamuoyunda düşük bulunurken, TÜRK-İŞ toplantıyı terketmişti. 

Erdoğan'ın zamma ne diyeceği merak konusuydu. Cumhurbaşkanı yerli otomobilin tanıtımında asgari ücret zammına ilişkin şunları söyledi:

-Dün 2 bin 325 lira olarak açıklanan 2020 asgari ücret rakamının ülkemize, iş verenlerimize, çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şimdi bunun üzerinde de spekülasyonlar yapıyorlar. Biz iş başına gelirken bir söz verdik. Ne dedik? İşçimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik. Bu ne demektir? Biz hiçbir zaman enflasyonun altında bir asgari ücret belirlemeyeceğiz. Şimdi de aynı şekilde bunu enflasyonun üç dört puan üstünde yola devam edeceğiz. “Biz istediğimiz gibi de asgari ücreti belirleyelim…” Bu çark dönecek arkadaş.

-Bizim sözümüz ne? İşçimizi ezdirmeyeceğiz, ezdirmedik bugüne kadar. Enflasyonun üç puan üzerinde yapılan artış sonunda, asgari ücret 2002’ye göre reel olarak %154 düzeyinde yükselmiş bulunuyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Asgari ücret ve AGİ ne kadar? 2020 Asgari ücreti zam oranı ve AGİ açıklandı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Rifat Hisarcıklıoğlu yerli otomobil tanıtımında açıkladı! İlk araç ne zaman çıkacak
AGİ maaşın içinde mi ödenir iş verene cezası var mı?
İşsizlik maaşı 2020 ne oldu işsizlik maaşı nasıl alınır?
2020 AGİ ödemesi evli ve eşi çalışmayan 1 çocuklu ne kadar alacak?
Erdoğan'ın sözleri sonrası Merkel'den Türkiye hamlesi! Apor topar geliyor
Aleyna Tilki kötü örnek oldu yırtık çorapların sırrı da çözüldü görenleri şoke etti
Yorumlar 30 yorum