HABER /  OTOMOBİL

Japon devi Toyota'dan şok karar satışları durdurdu

JAPON devi Toyota beklenmeyen bir karar aldı. Otomobil devi Türkiye’de dizel otomobil satışını durdurmaya karar verdi. Emisyon skandalı sonrası satışları düşen marka artık Türkiye’de sadece hibrit ve benzinli motor satacak.

Abone ol

Emisyon skandalı sonrası Avrupa'da getirilen önlemler ile satışları düşen Japon devi Toyota geleceğe dönük bir karar aldı.

Otomotiv devi artık dizel üretmeme kararı aldı. 2018 yılında Cenevre Otomobil Fuarı'nda araçlarını sergileyen Toyota, 2018 yılı içerisinde Avrupa'da dizel otomobil satışlarına son vereceğini duyurmuştu.

Otomotiv dünyasını sarsan kararla ilgili Toyota Avrupa'dan yapılan açıklamada "Ana stratejimiz hibrit modeller. Geleceğe bakıyoruz ve dizeller için daha az talep görüyoruz" ifadeleri yer almıştı.

Alınan kararın ardından İtalya başta olmak üzere Avrupa'da dizel üretimini durduran Toyota, Türkiye'de de dizel otomobil satışını sonlandırdı. Japon devi Türkiye'de dizel otomobil satışını bitiren ilk marka oldu.

Öte yandan otomotiv devi yeni otomobili Corolla Sedan'ı piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Adapazarı'nda üretilen Corolla Sedan, daha prestijli tasarımı, en ileri teknoloji ve güvenlik donanımları ve hibrit motor seçeneği ile 14 Şubat'ta satışa sunulacak.


 

ÖNCEKİ HABERLER
Ata Demirer Aslı Turanlı yaş farkı kaç yeni aşk pozu olay oldu!
ABD'den Venezuela'ya 5 bin asker Türkiye'yi kırmızıya boyadılar
Aslı Turanlı kaç yaşında Ata Demirer'in yeni sevgilisi kimdir?
Kılıçdaroğlu'nun başarısız dediği CHP'li belediye başkanı!
2 gündür kayıp olan Oğuzhan'dan kahreden haber!
İstanbul, Ankara, İzmir ve 15 ilin seyahat yasağı kalktı! 1 Haziran'da açılacak yerler
Yorumlar 1 yorum