BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

İzmir'de şehir eşkıyası dehşeti! Haraç vermeyince önce babayı sonra oğlunu bıçakladı

İZMİR'in Bornova ilçesinde restoranı bulunan Erol Güvenç (51),kendisinden haraç isteyen Serdar S. tarafından bıçaklandı. Daha sonra Erol Güvenç'in oğluna saldıran şahıs, güvenlik kameralarına yansıdı.

Abone ol

İzmir'in Yeşilova Semtinde restoran işleten evli ve 2 çocuk babası Erol Güvenç, Serdar S. isimli kişinin yıllardır kendisinden para istediğini, vermediği zaman da beraberine aldığı kişiler ile iş yerine gelip, çalışanlarına saldırdığını öne sürdü. Serdar S. hakkında polise şikayetçi olan Güvenç, şöyle konuştu:

Yıllarca haraç verdim ama kurtulamadım

"Pandemiden önce geldiklerinde, içerideki müşteriler rahatız olmasın diye mecburen para verip başımızdan savdık; Allah'larından bulsunlar dedik. Ama artık baktık ki bunlar para verdikçe daha fazla gelmeye başladı. Haplanmak için para istiyorlar. Sıklıkla rahatsız ediliyoruz. Yemek yiyip, para vermiyorlar. Haraç istiyorlar. Yemek ya da para vermediğimiz zaman bize saldırıyorlar. Biz bunlardan bir türlü kurtulamadık."

Artık dayanacak gümüz kalmadı

Defalarca tehdit edildiklerini söyleyen Güvenç, "Belki 10-15 seferdir aynı şeyi yaşıyoruz. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Zaten pandemi döneminde işlerimiz zayıfladı. Pandemiden önce burada 40 kişi çalışıyordu. Bu kadar kişinin ekmek yediği yeri, bunlar yüzünden kapatalım mı? Bunlar bir telefonla 15-20 kişi toplanıp, gelen kişiler. Artık bıçak kemiğe dayandı. 'Eğer şikâyetçi olursan ailene şöyle yaparız, sana böyle yaparız' diyerek, gözümüzü korkuttular. Gelip masalarımızı dağıtıp, çalışanlarıma saldırdılar" şeklinde konuştu.

Nasıl kurtulacağımızı bilmiyoruz

Son olarak geçen salı günü iş yerine gelen Serdar S.'nin aralarında çıkan tartışmada bacağına bıçak sapladığını iddia eden Erol Güvenç, "Kendisi madde bağımlısı. Bütün esnafın şikâyetçi olduğu biri. Geldi, bizim servis motosikletleriyle kendisini bir yere bıraktırmak istedi. Paket servisler olduğunu söyleyerek müsaade etmedim. O da 'O zaman bana para vereceksin' dedi. Ben de kabul etmedim. Sonrasında bacağıma bıçak sapladı. Ben ilk anda bıçaklandığımı anlamadım. Aradan 5-10 dakika geçince bacağımdaki sıcaklıktan anladım. Sonra bizim şarküteri bölümümüze gidip oğluma saldırdı. Allah'tan oğlum geri çekiliyor. Elinde kocaman bıçakla oğluma saldırıyor. Bu kişilerden nasıl kurtulacağımızı bilmiyoruz" dedi.

Bıçaklanma anı kamerada

Öte yandan Güvenç'in bacağından bıçaklandığı an, iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, Erol Güvenç ile Serdar S.'nin bir süre konuştuğu, ardından Serdar S.'nin elindeki bıçağı Güvenç'in bacağına saplaması, yan taraftaki Güvenç'e ait şarküteriye girip, Eray Güvenç'e saldırması görülüyor. Polis ekipleri, Serdar S.'nin yakalanması için çalışma başlattı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sakarya 15 günlük hava durumu haritalı yeni rapor
Türkiye Değişim Partisi Lideri Mustafa Sarıgül’ün mallarına haciz geldi!
Bilecik kar kaç gün yağacak saatlik hava durumu raporu
Endonezya'daki Semeru Yanardağı'nda patlama
Bursa hava durumu 15 günlük saatlik yeni haritalı rapor
Kanserle mücadele ediyordu! Usta oyuncu Ekrem Gökkaya hayatını kaybetti
Kocaeli hava durumu tahmini 15 günlük haritalı rapor
"Kredi/Burs Ödeme Açma Başvurusunun Alınması" hizmeti e-Devlet'ten verilmeye başlandı
Kar gece bastırdı Yalova hava durumu 5 günlük haritalı tahmin
Doktor Uğur Tolun'dan halen bir haber yok! Kocaeli Valiliği açıklama yaptı
Yorumlar 5 yorum