BIST 1.198
DOLAR 7,93
EURO 9,38
ALTIN 485,99
HABER /  POLİTİKA

İYİ Parti'de 15 milletvekili istifanın eşiğinde! Her şey Akşener'e bağlı

İYİ Parti'de 'oy verilmeyecekler' listesi krizi büyüyor. 15 Milletvekili, listeden Koray Aydın'ı sorumlu tutup Akşener'e mesaj gönderdi: "Kalem sizin elinizde Koray Aydın göreve devam edecekse biz yokuz"...

Abone ol

2. Olağan Kurultay sonra “oy verilmeyecekler listesi" krizinin yaşandığı İYİ Parti’de bugün kritik gün. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında bugün, kurultay sonrası şekillenen genel idare kurulu (GİK) toplanacak. Ardından da partinin en yetkili karar organı olan başkanlık divanı belirlenecek. Kurultay sonrasında adı “oy verilmeyecekler listesinde” yer alan ve listeden Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Koray Aydın’ı sorumlu tutan milletvekilleri, Akşener’in hamlesini bekliyor.

'Kalem artık Akşener'in elinde'

İYİ Parti'de 15’e yakın milletvekilinin bir araya gelerek, Akşener’in tercihini yeni oluşacak başkanlık divanında “Aydın’dan yana kullanması durumunda” partisinden istifa edecekleri konuşuluyor. Bu vekillerin, “Kalem artık Akşener’in elinde. Ya tercihini bizden yana ya da Koray Aydın’dan yana kullanacak. Kalemi Akşener kıracak” dedikleri ifade ediliyor.

Akşener'in yakın ekibi tasfiye edildi

15 milletvekilinin, “oy verilmeyecekler listesinin Akşener’in yakın ekibinin tasfiye edilmesi amacıyla yapıldığı” görüşünü dile getirdiği konuşuluyor. Milletvekillerinin söz konusu listenin “partiyi bölmek” amacıyla yapıldığı görüşünde olduğu belirtildi.

Akşener: Gereğini yapacağım...

Görüşmelerde Akşener'in, söz konusu milletvekillerine "bir yanlışlık olduğunu kabul ettiğini, gereğinin yapılacağını da söylediği” ifade ediliyor.

Kurultayda ne olmuştu?

Kurultayda, delegelere, Aytun Çıray, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Ayhan Erel, Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, İsmail Koncuk, Adnan Sezgin gibi isimlerin bulunduğu liste gönderilerek “oy verilmesi” yönünde baskı yapıldığı belirtilmişti. O isimlerin büyük çoğunluğu da seçilememişti.

Bu arada, İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar’ın, parti yönetiminde görev alabileceği, yerine ise Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun geleceği, Dervişoğlu’ndan boşalan koltuğa da Erhan Usta’nın oturabileceği konuşuluyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ortalık karıştı! İYİ Parti Genel Merkezi'nde 'Oy Verilmeyecekler' listesi krizi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ekim ayı 2020 engelli maaşları ne zaman ayın kaçında yatar?
Sınır ötesi harekat tezkeresi Meclis'e sunuldu
Altının gram fiyatı 470 liradan işlem görüyor! 1 Ekim Perşembe altın fiyatları
Çetenin 'sihirbaz'ıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı su dolu tencerede kaynatıyordu
Avrupa Merih Demiral için kapışıyor! 30 milyon euro
Savcı Bey kimdir nasıl öldü Ertuğrul Gazi'nin oğlu Savcı Bey hayatı
Yorumlar 26 yorum