YAZARLAR

İyi ki varsın Eren…

Çanakkale Savaşı iyice şiddetlenmişti. Düşman savaşı kazanmak için elindeki tüm imkanları kullanıyordu...

Çanakkale Savaşı iyice şiddetlenmişti. Düşman savaşı kazanmakiçin elindeki tüm imkanları kullanıyordu. Her geçen gün şehitsayımız artıyordu. Öyle ki, cephede yer yer boşluklar oluşmaküzereydi. Diğer cephelerden de asker takviyesi mümkün değildi.

Anadolu’da ise seferberlik en üst düzeydeydi. Tarih boyuncaesaret görmeyen milletimiz, düşmanlara asla boyun eğmemeyekararlıydı.

Cepheye 15 yaşından büyük, eli silah tutan tüm erkeklergönderilmek durumundaydı. Her aileden bir erkek, ailesine kol kanatgermek ve onların geçimlerini sağlamak için evde kalabilirdi. Ancakonlar evde kalmak istemiyor, cephede savaşmak istiyorlardı. Çünkübiliyorlardı ki; Vatan, Bayrak, Ezan, Namus onlara emanetti.Emanete sahip çıkmak için gereken ne ise onu yapma konusundahiçbirinde tereddüt yoktu. Tıpkı dedeleri, babaları, amcaları,abileri ve komutanları gibi onlarda Vatanlarını her şeyin üzerindetutuyorlardı. 15’liler diye anılan o büyük yürekleri düşününcegözlerin dolmaması mümkün mü?

Çanakkale Savaşını kazandık. Kurtuluş Savaşını da…

Düşmanımız olan tüm devletler anladı ki, yeryüzünde vatanınabizim kadar düşkün bir millet yok.

Şimdi de değişen hiçbir şey yok. Olmayacak.

Trabzon'un Maçka ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmadaJandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan 15 yaşındakiEren Bülbül bunun kanıtıdır. O da 15 yaşındaydı. Ve tıpkı vatanıiçin gözünü dahi kırpmadan canını feda eden şehit abisi FerhatGedik Başçavuş gibi geri adım atmadı ve vatan hainlerindenkorkmadı.

Bir eve girerek hırsızlık yapan teröristleri gördü. Hemen gidipkarakola haber verdi. Sonrasında asker abilerine tam olarak yerigöstermek için oraya tekrar geldi. Korkup kaçmak, endişelenmekaklına dahi gelmedi. Henüz 15 yaşındaydı ama vatan sevgisinin vevatanı müdafaa etme görevinin yaşının olmadığını biliyordu.

Yaklaşık iki ay önce sosyal medya hesabından paylaştığı yazıyışimdi tüm Türkiye biliyor. Ve hep bir ağızdan, yekvücut olmuşşekilde diyoruz ki: İyi ki varsın Eren.

*

Tüm dünyanın iyi bildiği bir şey var, bizler içeride birliği veberaberliği sağlarsak bileğimizin bükülmesi mümkün değil. Bu yüzdenbizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Ancak başaramayacaklar.Biz her daim vatan sevgimizi yüreğimizin en derininde koruyoruzolacağız.

Sağlıcakla kalın…

Yorumlar1 yorum