İşte şehit müdür Altuğ Verdi'nin Yıldırım'a korumalık yaptığı görüntüler

Dün Rize Emniyet Müdürlüğü'de tayini reddedilen bir polis memuru tarafından vurulan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehadeti tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Verdi'nin Binali Yıldırım'ın korumalığını yaptığı döneme ait görüntüler ortaya çıktı.

Dün Rize Emniyet Müdürlüğü'de tayini reddedilen bir polis memuru tarafından vurulan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehadeti tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Verdi'nin şehadet haberi sonrası taziye mesajları yağdı. Altuğ Verdi'nin Binali Yıldırım'ın korumalığını yaptığı döneme ait görüntüler ortaya çıktı.Dün TBMM Başkanı Binali Yıldırım Rize'de, İl Emniyet Müdürlüğü binasında meydana gelen saldırı ile ilgili konuşmuş şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile ilgili "Benim korumalığımı da yapmıştı. Allah rahmet eylesin. Yakınlarını başı sağolsun" açıklamasında bulunmuştu.

Rize'de makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için yarın Rize Valiliği önünde tören düzenleniyor. Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Altuğ Verdi için yarın Rize Valiliği binası önündeki alanda saat 09.00'da tören düzenleneceği belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Şehidimiz törenin ardından Mersin'e uğurlanacak ve burada ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecektir. Merhum şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve Emniyet Teşkilatına başsağlığı diliyoruz."

İŞTE ALTUĞ VERDİ'NİN GÖRÜNTÜLERİ...