HABER /  GÜNCEL

İşte bu da islami dolandırıcılık

'Buradan arsa alan cennetin kapılarını aralayacak' diye vatandaşa arsa sattılar, ama sonra....

Çayırova ile Gebze İlçesi'ndeki bir inşaat firması 3 yıl önce kooperatif sistemiyle konut yapacağı vaadiyle 1150 kişiden para topladı. Firmanın sahibi paraları toplarken, üyleler arasından kura çektirip bir kısmını umreye götürdü. Ancak firmaya 10-50 bin TL ödeyen ortaklar, ruhsatsız olduğu anlaşılan ve kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan 2 binanın belediye tarafından yıkılması, firma yetkililerinin de kapıya kilit vurup ortadan kaybolmasıyla şok oldu.

Daha önce firma yetkililerinin bulunamaması nedeniyle inşaat çatılarına çıkıp, firmanın kapalı olan merkezini tahrip eden mağdurlar, bugün de Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ile konuşmak istedi. 10 günden bu yana hasta olan Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, slogan atıp, belediye kapısı önünde oturma eylemi başlatmak isteyen mağdurların ısrarı üzerine hasta yatağından kalkıp belediye binasına gelmek zorunda kaldı. Burada mağdurlarla konuşan Başkan Akbaş, "Dini duygularınızı istismar eden kişiler tarafından dolandırıldınız. Ben kimseye, 'Gidin orada arsa alın' demedim. Bizden görüş almak isteyenler oldu. Onlara gerekli açıklamaları yapıp bilgilendirdik. Çözüm yeriniz Çayırova Belediyesi değil" dedi.

"CENNETİN KAPILARINI ARALAYIN"

Bazı mağdurlar firma yetkililerinin kendilerine dini duygularla yaklaştığını, "Buradan arsa almak cennetin kapılarını aralamaktır, ben Ebubekir'in soyundan geldim" diyerek kendilerini kandırdıklarınıanlattı. Bazı üyelerin göz boyamak için umreye götürdüğünü anlatan mağdurlar, dolandırıcılıkla suçladıkları firma yetkililerinin bulunmasını istedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Genelevde çalışanlar kime oy verecek?
ÖSYM bir skandala daha imza attı
Ladin'in ölümü Obama'yı bitirdi!
Erdoğan'a pankartlı soru (Video)
Simav bir gecede 8 kez sallandı
Madonna hiç estetik yaptırmamış gibi! 18 yaşındaki haline bakın
Yorumlar 13 yorum