BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

İşte açıklanan en son anket! Çarpıcı sonuçlar çıktı...

İSTANBUL Ekonomi Araştırma, 26 Mayıs'ta yaptığı anketi, Mart ve Nisan aylarındaki anket sonuçlarıyla karşılaştırarak yayınladı. Buna göre ilk turda cumhurbaşkanı seçilemiyor... Meclis'te çoğunluğu sağlayan parti ya da ittifak yok...

Abone ol

İSTANBUL Ekonomi Araştırma 24 Haziran seçimlerine giderken yaptığı son araştırmayı daha önceki iki araştırmasıyla karşılaştırmalı olarak yayınladı. İstanbul Ekonomi Araştırma'nın yaptığı ankete göre, cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ilk turdaki oyu yüzde 44.02 olarak çıktı. Firma, diğer cumhurbaşkanı adaylarının oy oranlarını duyurmadı. Milletvekili seçimlerinde ise Meclis'te çoğunluğu sağlayan parti ya da ittifak çıkmadı.

İşte İstanbul Ekonomi Araştırma'nın "Nisan ve Mayıs aylarında yaptığımız, sonuncusu 26 Mayıs tarihli kamuoyu araştırmalarımızdan bazı sonuçları paylaşıyoruz" notuyla paylaştığı araştırma sonuçları...

İTTİFAKLARIN OY ORANLARI... Ankete göre, 26 Mayıs tarihinde “Bu pazar seçim olsa hangi ittifak ya da partiye oy verirsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 44.5’i ‘cumhur ittifakı’, yüzde 40.5’i ‘millet ittifakı’, yüzde 13.5’i HDP yanıtını verdi.

PARTİLERİN OY ORANLARI... Aynı soruda partilerin oy oranları ise şöyle sıralandı: AK Parti yüzde 42.4, CHP yüzde 22.7, İYİ Parti yüzde 15.7, HDP yüzde 12.1, MHP yüzde 3.8, SP yüzde 2.5.

ERDOĞAN'IN OY ORANI... Erdoğan’ın ilk turdaki oy oranı ise yüzde 44.02 olarak tespit edildi. Şirket, Erdoğan dışındaki adayların oy oranlarını ise açıklamadı.

ÖNCEKİ HABERLER
Emekliye bayram ödemesi tarihi hükümet açıkladı-ne kadar ödenecek?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İsrail ve İran gizlice anlaştı iddiası! Dünyayı şaşırtan gelişme
Deniz patlıcanı nedir kilosu kaç para-toplamak yasak mı?
İsrailli akademisyenden Türkiye'ye 'Yahudi lobisi' tehdidi
ABD'ye sert tepki! Savaş gemileri yola çıktı
Arda'yla Aslıhan'ın bebeğinin cinsiyeti belli oldu
Mustafa Ataş: Erdoğan'ı başkan yapmadan bize ailemiz haramdır
AUZEF soru cevapları ne zaman yayınlanacak-AUZEF 2018 final sınavı
İsrail basınından gündemi sarsacak bomba Türkiye iddiası!
Yorumlar 58 yorum