İstanbul'da tarihin en büyük FETÖ bağlantılı sahte dolar operasyonu

İstanbul'da tarihin en büyük FETÖ bağlantılı sahte dolar operasyonu

İstanbul Esenyurt’ta bir matbaaya operasyon düzenlendi. Kurban Bayramı öncesi piyasaya sürülmek üzere 100’lük banknotlar halinde sahte 271 milyon 150 bin Amerikan doları (1 trilyon 530 milyon Türk lirası) ele geçirildi.

İstanbul'da tarihin en büyük FETÖ bağlantılı sahte dolar operasyonu - Sayfa 1

Olayla ilgili FETÖ bağlantısı nedeniyle emniyet teşkilatından ihraç edilen B.Ç. adlı 1 komiserin de aralarında olduğu 5 şüpheli gözaltına alındı. Firari 2 şüphelinin yakalanması için operasyonlar sürerken, piyasaya sürülmek üzere basılan sahte dolarların FETÖ ile bağlantısı araştırılıyor. 

İstanbul'da tarihin en büyük FETÖ bağlantılı sahte dolar operasyonu - Sayfa 2

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şubesi ekiplerince, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında, bir şebekenin Kurban Bayramı öncesi piyasaya sürmek üzere sahte Amerikan doları bastığını tespit etti. 

İstanbul'da tarihin en büyük FETÖ bağlantılı sahte dolar operasyonu - Sayfa 3

Esenyurt’ta 19 Temmuz Cuma günü bir matbaaya düzenlenen baskında ilk başta herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, polisin dikkatini “Dikkat yüksek gerilim” panosu yazan dolap dikkat çekti. 

İstanbul'da tarihin en büyük FETÖ bağlantılı sahte dolar operasyonu - Sayfa 4

Aramalarını bu yönde yoğunlaştıran polis, panonun arka kısmına tahta paletler üzerinde 100’erlik banknotlar halinde 271 milyon 150 bin sahte Amerikan doları (1 trilyon 530 milyon Türk lirası) ele geçirdi.