İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması

İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması

GENEL asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin önlenmesi amacıyla yurt genelinde, kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları noktalarda 81 İlde yapıldı.

İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması - Sayfa 1

İstanbul'da da 39 ilçede Asayiş Şube Müdürlüğü personeli ile İlçe Emniyet Müdürlükleri, Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, İstanbul Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü, Foto Filim Şube Müdürlüğü ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğünün katımıyla özellikle de 2018 Eğitim ve Öğretimin başlaması öncesi huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve suç işleyebilecek kişileri tespit ederek yakalamaya yönelik, başta asayiş ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde eş zamanlı olarak Türkiye Güven Huzur Denetimi adı altında uygulama gerçekleştirildi.

İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması - Sayfa 2

OKULLARIN AÇILMASINA 6 GÜN KALA DENETİM: İstanbul'da da Türkiye Güven Huzur-5 uygulaması çerçevesinde polis ekipleri çok sayıda noktada uygulama gerçekleştiriyor. Uygulamaya polis helikopteri de katıldı. Okulların açılmasına 6 gün kala, Türkiye genelinde 101 bin personelin katılımıyla güven huzur operasyonu yapıldı. Güvenlik güçleri okul çevrelerinde kontroller yapıyor. Başlatılan 'Türkiye Güven Huzur-5 Uygulaması'nda deniz, hava ve kara ekipleri hazır bulundu.

İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması - Sayfa 3

GBT KONTROLÜ: Denetim noktalarından birisi de Şişli Darülaceze Caddesi ve Kadıköy Kuşdili Caddesiydi. Polis ekipleri şüpheli görülen araçlar tek tek durdurulup araçlar ve kişiler didik didik aranıp GBT kontrolünden geçirildi.

İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulaması - Sayfa 4

İşte huzur uygulamasından kareler...