BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93

İstanbul Boğazı'nda takım elbiseli yüzücüler herkesi şaşırttı! Sebebi ise bakın ne

Demirören Haber Ajansı

İSTANBUL'da bir grup profesyonel yüzücünün boğazda takım elbise ile yüzmeleri görenleri şaşırttı. Takım elbiseli yüzücülerin neden bu şekilde yüzdükleri ortaya çıktı.

Şiirlere, romanlara, filmlere konu olan İstanbul Boğazı güzelliği ve konumuyla dünyada önemli boğazlar arasında yer alıyor. Her gün farklı insanlara, gemilere ev sahipliği yapan İstanbul Boğazı, bu sefer de kendilerini 'Boğazın Efendileri' olarak adlandıran bir grup yüzücüye ev sahipliği yaptı. 

Açık denizlerde yüzme tecrübesi olan yaklaşık 30 yüzücü, Boğaza olan sevgi ve saygılarını göstermek için takım elbiseleri ile Kireçburnu'ndan Aşiyan'a kadar kulaç attı.

Mayıs ve Kasım ayları arasında her hafta sonu İstanbul'un çeşitli noktalarında yüzen ekip, yılda bir kez saygılarını göstermek için takım elbiseleriyle Boğaz'da boy gösteriyor.

Üç sene önce başlattık: İstanbul Boğazı'na saygılarını göstermek ve teşekkürlerini sunmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten takım kaptanı Ali Akgül, "İstanbul'un çeşitli noktalarında yüzen bir profesyonel bir ekibiz. Mayıs ayından kasım ayına kadar düzenli olarak Boğaz'da yüzüyoruz. Boğaz bize her yıl ev sahipliği yapıyor. Bu ev sahipliğine karşılık olarak arkadaşlarla toplandık bugün takım elbiseyle yüzeceğiz. Biraz zor olacak bizim için ama çoğunlukla Boğaz'ın akıntısıyla yüzüyoruz. Bunu üç sene önce başlattık. Boğaza karşı saygımızı, sevgimizi göstermek için her sene yılda bir kez yapıyoruz" dedi.