BIST 1.331
DOLAR 7,80
EURO 9,49
ALTIN 461,10

İstanbul Beşiktaş'ta başörtülü kadına saldırının faili tutuklandı

Anadolu Ajansı

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Beşiktaş'ta başörtülü kadına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli Berrak K., ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklandı.

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Beşiktaş'ta başörtülü kadına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Berrak K., emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Savcılık, ifadesini aldığı şüpheli Berrak K.'yi 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklanması talebiyle İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Savcılığın sevk yazısında, olay günü şüphelinin, Ihlamurkuyu Caddesi'nde yürürken hiç tanımadığı ve daha önce hiç görmediği başörtülü müştekiye bir şeyler söyleyip vurarak darp ettiği, olaya tepki gösteren ve henüz kimliği tespit edilemeyen bir erkeğe de aynı şekilde darp eylemlerinde bulunduğu belirtildi.

Müştekinin şüpheliye karşı hiçbir eyleminin olmaması, şüpheli ile müşteki arasında önceye dayalı irtibat bulunmaması dikkate alınarak, şüphelinin sırf dini inancı doğrultusunda bir kıyafet tercih etmesi nedeni ile müştekiye bir şeyler söyleyerek darp eyleminde bulunduğu anlatılan yazıda, şüphelinin eyleminin TCK 216/1. maddesinde düzenlenen 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçu kapsamında kaldığı kanaatine varıldığı kaydedildi.