BIST 4.958
DOLAR 18,63
EURO 19,58
ALTIN 1.060,56
HABER /  DÜNYA

İran'dan son dakika açıklaması! Hamaney 3 ülkenin adını verdi

İRAN 'dan bir son dakika açıklaması geldi. İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, "Ahvaz saldırısını yapanlar Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından finanse edildi, ABD tarafından da desteklendi" dedi.

Abone ol

Ahvaz'da 25 kişinin öldüğü silahlı saldırının ardından ABD'yi suçlayan Tahran yönetimi, bu kez doğrudan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerini hedef aldı.

Dini lider Hamaney, "Saldırıyı yapanlar, S.Arabistan ve BAE tarafından finanse edildi, ABD tarafından da desteklendi." dedi.

SALDIRIYI SUUDİ ARABİSTAN VE BAE DÜZENLEDİ: İran'ın güneybatısındaki Ahvaz'da hafta sonu gerçekleşen kanlı saldırının ardından Orta Doğu'da gerilim tırmanıyor.

Tahran yönetimi, 12'si asker 25 kişinin öldüğü saldırının ardından en net açıklamasını dini lider Ali Hamaney aracılığıyla yaptı. Hamaney, saldırıyı yapanların Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından finanse edildiğini söyledi. Hamaney'e göre ABD de saldırganları destekledi.

DEVRİM MUHAFIZLARI: ÖLÜMCÜL VE UNUTULMAZ BİR İNTİKAM ALACAĞIZ: Ahvaz'daki askeri geçit törenini kana bulayan saldırganlar, bir parktan kürsüdeki subaylara ateş açmış ve peşinden alandakileri taradı. 12 üyesini kaybeden Devrim Muhafızları, peş peşe yaptığı açıklamalarla 'ölümcül ve unutulmaz' bir intikam alınacağını duyurmuş, İsrail ve ABD liderlerini doğrudan tehdit etti.

Tahran yönetimi, Cumartesi gününden bu yana hem ABD hem de Orta Doğu'daki ezeli düşmanı Suudi Arabistan'ı suçluyor. İran'a yanıt veren ABD'nin Birleşmiş Milletler Temsilcisi Nikki Haley, Tahran yönetimine aynaya bakmasını önerdi.

İran saldırıya cevap olarak balistik füze saldırısı düzenleyebilir

İran Suudileri suçlamıştı: Kanlı saldırı sonrası konuştu!