BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  EKONOMİ

İndirimli elektrik faturası ödemek için büyük fırsat! İşte son tarih...

Ülkemizde milyonlarca vatandaşı kapsayan tarımsal sulama, sanayi, ticarethane aboneleri için indirimli elektrik faturası imkanı var. Bu kapsamdaki abonelerin indirimli elektrik uygulamasından faydalanması için son 3 gün kaldı. Kurumlar ikili anlaşmalarla binlerce liralık faturalarını yüzde 30’a kadar düşürebilecekler. İşte detaylar....

Abone ol

İndirimli elektrikten yararlanmak için artık sayılı günler kaldı.. Milyonlarca vatandaş, belirlenen son kaynak tarifesinin altında elektrik kullanmak için  5 Aralık 2020 tarihine kadar tedarik şirketleriyle görüşmesi gerekiyor.

Tarımsal sulama, sanayi ve ticarethane aboneleri arasında yıllık 7 milyon kilovatsaat (kWh) ve üzerinde elektrik tüketmesi halinde, 5 Aralık 2020 tarihine kadar tedarik şirketleriyle görüşerek Ocak 2021'de son kaynak tedarik tarifesinin altında fiyattan elektrik alma imkanı kazanacak.

Son tarihe dikkat

Son tarih 5 Aralık 2020'ye kadar sözleşmelerini imzalamayan aboneler, Ocak 2021 döneminde, piyasa fiyatından daha yüksek olan son kaynak tedarik tarifesinden elektrik tüketmek durumunda kalacak.

Mevcutta sanayi aboneleri için 53 kuruş, ticarethaneler için 58 kuruş civarında elektrik tarifesi uygulanıyor. Bu fiyatın yeni yılda zamlanması beklenirken, anlaşma imzalayan işletmeler 45 kuruşa kadar elektrik alabilecek.

“Anlaşılması ve takibi zor olan ön koşullar iyi değerlendirilmeli"

Özel sektör elektrik tedarik şirketlerinden KOLEN'in Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, işletmeleri son imza tarihine karşı uyararak  “Anlaşılması ve takibi zor olan ön koşullar iyi değerlendirilmeli. Sözleşmede avantajmış gibi görünüp dezavantaja dönüşebilecek maddelerden uzak durulmalı” değerlendirmesinde bulundu.

"Sürekli destek ihtiyacı duyuyorsanız başka noktalara dikkat etmelisiniz"

Dünya Gazetesinden Mehmet Kara'nın haberine göre, Öte yandan Karayurt, anlaşma yapmayan abonelerin zararlı olacağını açıklayarak, "Mesela fiyata duyarlıysanız başka, bütçe hassasiyetiniz yüksek ise başka, hizmetin kalitesi sizin için kritikse, sürekli destek ihtiyacı duyuyorsanız başka noktalara dikkat etmelisiniz" açıklamasında bulundu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kredi çekecekler dikkat! Faiz oranları değişti işte banka banka yeni faiz oranları... Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Karaman'da tuvalete giderken ölü buldu! Şüpheli ölümün nedeni intihar çıktı
Koronavirüs tedbiri! Antalya'da piknik yapmak yasaklandı
Türk profesör Uğur Şahin'in geliştirdiği Pfizer/BioNTech aşısına İngiltere'den onay
Yaşar Alptekin kimdir kaç yaşından kaç kere evlendi ilk evliliği
Adana'da anne oğul pes dedirtti! Kınayla bonzaiyi karıştırıp...
Sergen Yalçın eleştirilere isyan etti: Ne yaptım ki ben?
Numan Kurtulmuş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki
Dolar ve euroda günün ilk rakamları! 2 Aralık dolar ne kadar?
Altın sıçrama yapar mı? Şant Manukyan yatırımcıyı uyardı: Daha önce de söyledim
Nilgün Altınyay kimdir kaç yaşında neden öldü Yaşar Alptekin duyurdu
Yorumlar 5 yorum