BIST 1.329
DOLAR 7,86
EURO 9,41
ALTIN 447,30
HABER /  DÜNYA

IMF'den Yunanistan'a yeşil ışık!

IMF Başkanı Lagarde Yunanistan'daki referandum sonucu için "Talep edildiği takdirde yardım ederiz" dedi.

Abone ol

IMF Başkanı Christina Lagarde, referandumda kemer sıkma politikalarına yüzde 61 gibi yüksek bir oy ile "hayır" diyenYunanistan'da ortaya çıkan tablo için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

IMF Başkanı Lagarde Yunanistan'daki referandum sonucuyla ilgili olarak, "IMF dünkü referandumdan önemli notlar çıkardı. Durumu yakından izliyoruz. Talep edildiği takdirde yardım ederiz" diye konuştu. Lagarde'ın bu sözleri IMF'in Yunanistan'a maddi destekte bulunabileceği şeklinde yorumlandı.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Yunanistan’daki referandumdan “Hayır” yanıtı çıkmasından sonra Euro Bölgesi liderlerini 7 Temmuz akşamı Brüksel’de olağanüstü zirveye çağırdı. Toplantıda Yunanistan’ın durumu görüşülecek. Tusk, yayınladığı yazılı açıklamada : “ Yunanistan’daki referandumun ardından önümüzdeki olası yolları görmek ve durumu müzakere etmek için en üst düzeyde liderler bazında acil olarak toplanmamız gerektiğine inanıyorum. Bu netice Yunanistan’ın geleceği açısından üzücüdür. Toplantıya Avrupa merkez bankası ve Eurogroup Başkanı da katılacak. Yunan makamlarının inisiyatifini bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye gergedan böceği avına çıktı!
Hüseyin Çelik'ten olay Yunanistan tweeti!
Skandal oyunda Nazi fotoğrafına tepki
Suriyelilere Türk plakası dönemi başladı
Fifa yetkilisine futboldan men cezası
6 aylık pasaport harç parası 2021 kaç para oldu?
Yorumlar 3 yorum