BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 438,24

İlk kez görüntülendiler! Maymunlarla çocukları ayırmıyorlar

Doğu Amazon’daki Awa Guaja halkı, ormanın doğal bir parçası olmuş durumda ve tamamen ona bel bağlamış bir hayat sürüyorlar. Maymunların hayvandan çok insana benzediğini düşünen Awa kadınları kendi çocuklarıyla beraber, maymun yavrularına da annelik ediyorlar.

Doğu Amazon’daki Awa Guaja halkı, ormanın doğal bir parçası olmuş durumda ve tamamen ona bel bağlamış bir hayat sürüyorlar... Doğayla aralarındaki bağ o kadar güçlü ki takıntılı biçimde sahiplendikleri pek çok orman hayvanını kendileri yetiştiriyor ve yavruların hayatta kalmalarını sağlıyorlar... Maymunların hayvandan çok insana benzediğini düşünen Awa kadınları kendi çocuklarıyla beraber, maymun yavrularına da annelik ediyorlar...

Böylece bir öksüze yardım ettiklerine ve ormandan aldıklarını ormana vermeleri gerektiğine inanan kabile halkı fotoğrafçı Daniel Rodrigues tarafından işte böyle görüntülendi. Birçok kabile gibi Awa Guaja halkı, ormana nankörlük etmeyen ve sadık bir tutum içerisinde. Awa Guaja halkının şefkatini gören ve hisseden pek çok orman hayvanı, kendilerine gösterilen ilginin karşılığını vermekten geri kaçmıyorlar.

İşte Awa Guaja halkından kareler...