BIST 1.342
DOLAR 7,90
EURO 9,41
ALTIN 458,69
HABER /  POLİTİKA

İletişim Başkanı Altun'dan Schinas'ın sözlerine yanıt

Anadolu Ajansı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas'ın sözlerine, "Sizin yaşam tarzınız bu!" ifadesini kullandığı paylaşımla tepki gösterdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas'ın Avrupa Anlaşmasının 2'nci maddesindeki, "Birlik; insan onuruna saygı, özgürlük, demokrasi, eşitlik, hukukun üstünlüğü ve azınlıklara mensup kişilerin hakları da dahil olmak üzere insan haklarına saygı değerleri üzerine kuruludur. Bu değerler; çoğulculuk, ayrımcılık yapmama, hoşgörü, adalet, dayanışma ve kadın-erkek eşitliğinin hakim olduğu bir toplumda üye devletler için ortaktır" şeklindeki paylaşımına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Fahrettin Altun, paylaşımında Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansının (Frontex) Yunanistan'la birlikte mültecileri açık denize geri iterek ölüme terk ettiğini, böylece uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayarak suç işlediğini anlatan yazının linkine, "Sizin gerçek yaşam tarzınız bu!" sözleriyle yer verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Teknoloji devi Samsung'un sahibi Lee Kun-hee öldü
Şanlıurfa'da bir kadın tartıştığı adamı bıçaklayarak öldürdü
Avrupa'da kış saati uygulaması başladı Türkiye bırakmıştı
İzmir'de vaka sayısı 10 günde iki kat arttı! İki günde 15 kişi koronadan öldü
Diyarbakır'da vakalar arttı! Yoğun bakım poliklinikleri yeniden açıldı
Güler Işık ne zaman tesettüre girdi rüya gördü hayatı değişti
Yorumlar 42 yorum