BIST 4.944
DOLAR 19,16
EURO 20,86
ALTIN 1.212,37
HABER /  GÜNCEL

İkinci Çiftlik Bank vakası 200 milyonu alıp...

Çiftlik Bank benzeri vurgun yaptığı ileri sürülen Ekolium A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren ve bir yılda yaklaşık 200 milyon lira para topladığı iddia edilen Anadolu Farm'ın yetkililerine ulaşılamazken, mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar sosyal paylaşım sitesinden oluşturdukları grupta diğer mağdurların savcılığa şikayette bulunmaları çağrısını yaptı.

Abone ol

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın incelemeye aldığı ve yaklaşık 44 bin üyesi bulunduğu belirtilen Ekolium A.Ş. çatısı altında kurulan Anadolu Farm'ın Kayseri merkezinde sessizlik hakim. Bina girişinde tabelası olmayan ancak 14. katta Ekolium A.Ş. ve Anadolu Farm tabelasının asılı olduğu şirkette sadece sekreter bulunuyor. Kayseri merkezli restoran zinciri ve gıda firmasına vatandaşların yaklaşık 200 milyon lira yatırdığı ileri sürülüyor.

TELEFONLARI KAPATTI: Haberlerin hızla yayılmasından sonra ise mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar yine sosyal paylaşım sitesinde 'Anadolugarmmağdurları' adı altında bir sayfa oluşturarak, İsa Karademir'in tüm telefonlarını kapattığını, yerine İbrahim Katlav'ı yetkili olarak bıraktığını ifade ederek, mağdurlara savcılığa suç duyurusunda bulunmaları çağrısını yaptı.

Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü'ne şu ana kadar herhangi bir şikayet ulaşmadı.

ÇİFTLİK Bank vurgunuyla ilgili her geçen gün gün yeni bilgiler ortaya çıkarken, benzeri bir yapılanma olduğu iddia edilen Kayseri merkezli Anadolu Farm Şirketi hakkında önce Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) araştırdığı, sonra Cumhuriyet Savcılığı'nın da soruşturma başlattığı bildirildi.

Kayseri merkezli yaklaşık 40 binin üzerinde ortağı bulunan ve 2'si Kayseri'de olmak üzere 'Tauk' adıyla restoran zinciri ve gıda işiyle uğraşan 'Anadolu Farm' şirketiyle ilgili vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun Ocak ayında inceleme başlattığı ve Cumhariyet Savcılığı'na suç duyurusu yaptığı belirlendi.

MASAK'IN SUÇ DUYURUSU ÜZERİNE SORUŞTURMA: MASAK'ın suç duyurusu üzerine Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'nın 5 Şubat'ta soruşturma açtığı ve Kayseri Kaçaklık ve Organize Suçlarla Mücade Müdürlüğü'ne konuyu ilettiği, şirket kurucusu Fehmi Özalan ve yöneticileri hakkında soruşturma açıldığı belirlendi.

'Anadolu Farm' ile ilgili olarak haberin medyada yer almasının ardından şirketin merkez Kocasinan ilçesi Barbaros Mahallesi'nde bulunan 14 katlı plazadaki bürosunun girişinde küçük bir tabela olduğu ve büronun kapalı olduğu görüldü.

Şirkete ait merkez Talas ilçesindeki 'Tauk' isimli 2 restorandaki çalışanları ise konudan haberdar olmadıklarını belirterek, medya mensuplarının görüntü almasına tepki gösterdi.

Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın’ın marifetleri bitmiyor

Çiftlik Bank'ın tosuncuğu Ferrari, yat ve malikane aldı!