BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  DÜNYA

İğrenç jnekolog! Kendi spermini kullanarak 17 kadını hamile bıraktı

Hollanda'da tüp bebek ve suni döllenme tedavisinin öncülerinden biri olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Jan Wildschut'un, en az 17 kadının hamile kalması için kendi spermlerini kullandığı açıklandı.

Abone ol

Kadın doğum hastalıkları uzmanı (jinekolog) Jan Wildschut'un, Hollanda'da tüp bebek ve suni döllenme tedavisinin öncülerinden birisiydi. Hayatını kaybettikten sonra yaptığı iğrençlikler ortaya saçıldı. 

BBC'de yer alan bir habere göre halen hayatta olmayan Hollandalı doktorun son olarak çalıştığı Zwolle kentindeki Sophia Hastanesi, birbirini tanımayan kardeşlerin olası ilişkisini önlemek için, Wildschut'un tedavisi sonucu doğum yapan tüm kadınları ve onların çocuklarını DNA testi yapmaya çağırdı.

Sophia Hastanesi'nde 1981'den 1993'e kadar suni döllenme ve tüp bebek kliniğini yöneten Hollandalı doktorun, hamile kalmak isteyen kadınlarda kendi spermlerini kullandığı 2019 yılında ortaya çıktı.

Suni döllenme sonucu dünyaya gelen bir kişinin, ulusal DNA veri tabanında Wildschut'un yeğeniyle eşleşmesi üzerine, ebeveynlik soruları konusunda uzman olan Fiom adlı kuruluş araştırma başlattı.

16 ayrı çocuğun daha aynı DNA'ya sahip olduğu belirlendi.

ÖNCEKİ HABERLER
Küçükçekmece'de iki grup birbirine girdi! Yaralılar var
Murat Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması
Ruhcan Pekcan annesi kimdir kaç yaşında öldü?
Kupada 4. Tur hakemleri açıklandı
Bakan Kasapoğlu, milli yüzücü Emre Sakçı'yı kabul etti
Hacamat günleri kasım ayı hacamat hangi günler yapılır?
Yorumlar 1 yorum