BIST 1.441
DOLAR 8,44
EURO 10,20
ALTIN 493,39
HABER /  GÜNCEL

İçişleri Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi! Seyahat izin belgesi onlar için şart değil

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderdi. Kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerinin şehirlerarası seyahatleriyle ilgili yeni düzenleme geldi.

Abone ol

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderdi. Genelgeyle, belli bir görev kapsamında şehirler arası seyahat edecek kamu görevlileri ile profesyonel spor müsabakalarına giden sporcu, yönetici ve diğer görevliler siyahat izin belgesi almaktan muaf tutuldu. Genelgede şu ifadelere yer verildi:

- Genelge kapsamında; zorunlu bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin yanı sıra profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca belge düzenlenmiş olan milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak. Ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek.

- Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme veya firmalar tarafından bu hususa ilişkin kontrol sağlanacak. Kimlik kartı ve görev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

- Kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerinin şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek ve seyahat izin belgesi istenmeyecek.

- Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak''

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bu nasıl tam kapanma! İlk günde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk; ek sefer konuldu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sivas'ta ahıra kapatılan kız çocuğunu KADES uygulaması kurtardı
Adana'da sokağa çıkan kadın gerçek kimliği gizledi! Ortalığı karıştırdı
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın maç takvimi açıklandı
Hayali kripto para üreterek dolandırıcılık yapan 37 kişiye rekor hapis istemi
Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet çalışma izin belgesi alma işlemi
CHP'li Barış Yarkadaş'ın alkol yasağı kehanetine bakın!
Ronaldo, Juventus'tan ayrılıyor! Menajerine talimat verdi
Fenerbahçe'den TFF'ye "kural hatası" başvurusu
VakıfBank Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluk rekoru için sahaya çıkacak
Pençe-Yıldırım harekatında 2 asker şehit oldu
Yorumlar 4 yorum