BIST 11.173
DOLAR 32,89
EURO 35,86
ALTIN 2.530,51
HABER /  GÜNCEL

İbrahim Erkal'dan acı haber! Beyin ölümü gerçekleşti

İbrahim Erkal'ın beyin ölümü gerçekleşti! Ünlü sanatçının ailesi acı haberi, Erkal'ın sosyal medya hesabından duyurdu. Erkal, evinin otoparkında baygın halde bulunmuş, beyin kanaması teşhisiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Abone ol

Bir süredir beyin kanaması teşhisiyle hastanede tedavi gören İbrahim Erkal, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının beyin ölümünün gerçekleştiğini, yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organların hayati fonksiyonlarının devam ettiğini açıkladı.

İbrahim Erkal'ın acı haberini, ailesi sosyal medya hesaplarından duyurdu. İbrahim Erkal'ın kişisel sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal tüm çabalara rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştur" denildi.

DOKTORU AÇIKLAMA YAPTI

Evinin otoparkında baygın halde bulunan ve beyin kanaması ön tanısıyla hastaneye kaldırılan İbrahim Erkal özel bir hastanede tedavi altına alınmış ardından da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmişti.

İBRAHİM ERKAL 27 GÜNDÜR KOMADAYDI

Yoğun bakımdaki tedavisi süren Erkal'ın ölüm haberini ise Doç. Dr. Necdet Sağlam duyurdu. Sanatçının yapılan tetkikler sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğinin tespit edildiğini söyleyen Sağlam, "İbrahim Erkal'ın yapılan yapılan tetkiklerinde beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Erkal'ın yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonları devam ettiriliyor." dedi. Sağlam şu açıklamayı paylaştı:

"İbrahim Erkal, 29 Nisan 2017 saat 04.20’de özel bir hastaneden ailesinin talebi üzerine ileri tetkik ve tedavi amacı ile hastanemize nakil alındı. Bu tarihten itibaren hastanemiz yoğun bakım ünitesinde tetkik ve tedavisine devam edildi. İbrahim Erkal’ın derin koma tablosu bu süre içinde devam etmiş ve düzelme olmamıştır. Bugün ilgili hekimlerimiz tarafından yapılan değerlendirmede tıbbi beyin ölmünün gerçekleştiği tespit edildi. Kalp ve diğer organların yaşamsal fonksiyonları devam etmektedir. Yoğun bakım ünitemizde destek tedavisi sürdürülmektedir"

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

1996'da 'Canısı' şarkısıyla şöhrete kavuşan 50 yaşındaki İbrahim Erkal 11 Nisan gecesi 3 arkadaşı ile yemek yedi. Aracını kullanması için lokantanın valesine verdi. Vale, Maltepe'deki sitenin otoparkına kadar İbrahim Erkal'ı getirdi. Aracı park ettikten sonra ayrıldı. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, saat 01.00 gibi İbrahim Erkal fenalaşıp otoparkta yere düştü. 1.5 saat sonra sitenin güvenlik görevlisi İbrahim Erkal'ı otoparkta baygın halde yatarken bulup ailesini aradı. İbrahim Erkal'ın beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Erkal o tarihten bu yana komada bulunuyordu. İbrahim Erkal'ın iş ortağı Feyzullah Çelebi, "Saat 01.00'de siteye giriş yapmış. Güvenlik görevlisi beni aradı. Ben 02.30'da oradaydım. 1-1,5 saat otoparkta kalmış" demişti.

İBRAHİM ERKAL KİMDİR?

İbrahim Erkal 1967 yılında dünyaya gelmiştir. Daha önce bir kaç albümü olmasına rağmen asıl çıkışını Unutmayacağım albümü ve özellikle Canısı şarkısı ile gerçekleştirmiştir.
1986 yılında İstanbul Sarıyer Kalender Orduevi’nde askerlik yapmıştır. İbrahim Erkal aslen Erzurum Narman’lıdır.
Ünlü olmadan önce Ankara'da gazinolarda garsonluk yapıyor bir yandan da müzik alanında sesini duyurmaya çalışıyordu. 6 kardeşin en büyüğü olan İbrahim Erkal, 1995 yılından itibaren tanındı ve sevildi.

ERKAL 3 ÇOCUK BABASI

2003 yılında Filiz Akgün ile evlenen İbrahim Erkal’ın bu evliliğinden Dilara Hatice Erkal Elif Su Erkal ve Levent Erkal isimlerinde üç çocuğu var.

İbrahim Erkal'ın bestelediği eserleri Zara, İzzet Yıldızhan, Vahdet Vural, Zeynep, Murat Yıldız, Kader, Hülya Avşar, Metin Şentürk, İbrahim Tatlıses, Ayhan Aşan, Yudum, Ümit Yılmaz, Burhan Çaçan, Gökhan Özen, Alişan, Ceylan, Erdinç Şahin, Ferman Toprak, Mine Koşan, Soner Arıca, gibi pek çok sanatçı yorumlamıştır.