Hulusi Akar’ın yanındaki esrarengiz sivil bomba bir isim çıktı

15 Temmuz darbe gecesi Hulusi Akar'ın Genelkurmay karargahından Akıncı üssüne götürülüş görüntülerinde sivil kıyafetleri biri yer alıyordu. Hulusi Akar görüntülerindeki o kişinin kimliği ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın 15 Temmuz gecesi Genelkurmay'dan çıkarılıp Akıncı üssüne götürülme görüntüleri yayınlanınca olay olmuştu. Görüntülerde bir sivil şahısta yer alıyordu. İddianamede de "koyu renk takım elbiseli şahıs" olarak geçen kişinin kim olduğu merak konusuydu. O kişinin Hulusi Akar'ın en yakınındaki kişi olduğu ortaya çıktı.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki kamera kayıtları üzerinde yapılan bilirkişi inceleme raporuna giren görüntülerde, Orgeneral Akar'ın, karargahtan Akıncı Üssü'ne götürülüş anları da yer almıştı. Darbecilerin, başarısız olacaklarını anlayınca karargahtaki kamera kayıtlarını yok etmişlerdi. Ancak ana sunucudaki görüntüleri silememişlerdi. Bu kayıt da oradan çıktı.

Sunucudaki görüntüler : Savcılığa iletilen görüntüler üzerinde bilirkişi incelemesi yapıldı. 11 hard disk içindeki 24 klasörde, güvenlik kamera kayıtlarından elde edilen fotoğrafların incelendiği bilirkişi raporu, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Genelkurmay Çatı Davası dosyasına girdi. İnceleme ile esrarengiz koyu renk takım elbiseli sivilin kim olduğu da ortaya çıktı.