BIST 4.918
DOLAR 20,30
EURO 21,84
ALTIN 1.265,31
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Hollywoodda yeni akım

Hollywood'un erkek oyuncuları arasında "retroseksüel"lik yayılıyor!

Abone ol

Amerikan film sanayisinin merkezi Hollywood'un erkek oyuncuları arasında "eski her şeyin yine yeni" olduğu "retroseksüel" aktörler giderek gözde hale geliyor.

Fiziki görünümüne büyük önem veren, güzellik ve spa merkezlerinden çıkmayan, manikür-pedikür ve ağda yaptıran, maç izlemekten çok zamanını spor salonlarında geçiren metroseksüellerin tam tersi, retroseksüel erkekler, üstlerine başlarına ve fiziki görünüşlerine fazla önem göstermiyorlar.

Biraz buruşuk ve hatta pörsük olarak nitelenebilecek retroseksüel erkekler, yemek masasında koltukaltlarından çirkin sesler çıkarabilecek şekilde 5 yaşında bir çocuğun hareketlerini yapsalar da, sevgililerine sıcak bir öpücük verdikten sonra gidip otomobillerini tamir edebiliyorlar.

Metroseksüel sevgilisi Brad Pitt'ten sonra Jennifer Aniston'ın kalbini çalan aktör Vince Vaughn'ın karakteristik bir retroseksüel olduğu belirtiliyor.

Yakında Pamela Anderson ile evlenecek sakil görünüşlü şarkıcı Kid Rock'ın yanı sıra bu yaz gösterime girecek "ClerkS 2" adlı komedideki tiplemeyle mükemmel uyuşan Ben Affleck retroseksüeler arasında gösteriliyor.

Karayip Korsanlarının aktörü Johnny Depp, Orlando Bloom, şarkıcı Justin Timberlake, Nick Lachey, yeni Süpermen Brandon Routh, Bradd Pitt, Jesse Metcalf, Jamie Foxx gibi ünlüler metroseksüeller arasında yer alırken, Will Ferrell, Vince Vaughn, Jack Black, Ben Affleck, Denis Leary de yeni eğilim retroseksüel erkekler olarak değerlendiriliyor.