BIST 2.868
DOLAR 17,95
EURO 18,51
ALTIN 1.032,28
HABER /  POLİTİKA

Hocanın gulu yamyamları

Eski Başbakan Necmettin Erbakan yine formunda. Erbakan İstanbul'da öyle konuştu ki...

Abone ol

Eski Başbakan Necmettin Erbakan, batının çifte standart uyguladığını belirterek, ''İsrail'de atom bombası var. Ama 'İran'da olmayacak' diyor. Neden? Çünkü o Müslüman ülke. İran, 'barışçıl amaçlarla nükleer enerji üretmek istiyorum' dediği zaman yamyam dansı, gulu gulu dansı başlıyor'' dedi.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM), D-8'in 9. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çırağan Sarayı'nda üye ülke temsilcilerinin katılımıyla bir toplantı düzenledi. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Erbakan, 15 Haziran 1997'de Türkiye, Pakistan, Bangladeş, Mısır, Nijerya, İran, Endonezya ve Malezya tarafından kurulan D-8'in toplam nüfusunun 930 milyon, yüzölçümünün 7.5 milyon kilometrekare olduğunu söyledi. D-8'in yeni bir dünya için kurulduğunu, bayrağında yer alan dünya ve üzerindeki 6 yıldızın da örgütün temel ilkeleri olan; savaş değil barış, çatışma değil diyalog, çifte standart değil adalet, üstünlük sağlamak değil eşitlik, sömürü değil işbirliği, baskı ve tahakküm değil insan hakları, hürriyet ve demokrasiyi sembolize ettiğini ifade eden Erbakan, ancak batının tüm bu değerlerin tersini yaptığını savundu.

Erbakan, soğuk savaşın ardından son 16 yılda dünyanın huzur görmediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Hep savaş, savaş, savaş... Batı çifte standart uyguluyor. Irak'a saldırdı, şimdi sırada İran var. İran'ı işgal ederek İsrail'in güvenliğini sağlamak istiyor. Ama nasıl saldırayım diye etrafında dolanıp duruyor. İsrail'de atom bombası var. Ama 'İran'da olmayacak' diyor. Neden? Çünkü o Müslüman ülke. Ona ses çıkaran kimse yok. İran, 'barışçıl amaçlarla nükleer enerji üretmek istiyorum' dediği zaman yamyam dansı, gulu gulu dansı başlıyor. İnsanlık soğuk savaş dönemini arar hale geldi. Bu dünya yanlış zihniyetin elinde kaldığı için bu hale geldi. Bu ezilmişliğe 'hayır' demeliyiz. G-7'ler düşmanlık üzerine, D-8'ler barış ve sevgi ilkeleri üzerine kurulmuştur. Bu nedenle D-8 basit bir işbirliği projesi değil, yeni bir dünya projesidir.''

ÖNCEKİ HABERLER
Unakıtan OECDyi kabul etti
Unakıtan OECDyi kabul etti
Zonguldakta görev dağılımı
Zonguldakta görev dağılımı
Edirnede kaçak operasyonu
Edirnede kaçak operasyonu
Iraka yeni büyükelçi
Iraka yeni büyükelçi
Seyyar satıcılar zabıtaya saldırdı
Seyyar satıcılar zabıtaya saldırdı
Türkiyeye Rum Dora kazığı
Türkiyeye Rum Dora kazığı
Federasyon Tanjeviçe sahip çıktı
Federasyon Tanjeviçe sahip çıktı
TMSF 14 araç satacak
TMSF 14 araç satacak
Doların AKŞAM RAPORU
Doların AKŞAM RAPORU
Ukrayna silahlara sahip çıkmadı
Ukrayna silahlara sahip çıkmadı