YAZARLAR

Hiçte kolay değildi, 2015...

Kabul etmek lazım, 2015, bireysel olarak herkese göre değişmekle birlikte, ülkemiz adına oldukça zor bir yıldı. İşin siyasi ve politik kısmına girmek istemiyorum.

Kabul etmek lazım, 2015, bireysel olarak herkese göre değişmeklebirlikte, ülkemiz adına oldukça zor bir yıldı. İşin siyasi vepolitik kısmına girmek istemiyorum. Bu konulara değinen ve dahadeğinecek olan bir çok köşe yazarı var zaten. Ben sadecekaybettiğimiz ve yerine yenilerinin yetişmesi oldukça zorolacak büyük üstatları anacağım.

Müzik Dünyası için çok büyük bir usta olan Kayahan'ıkaybettik.

Türk edebiyatı denince akla ilk gelen çınarlardan birini, YaşarKemal'i kaybettik.

Ülkemizde pop müzik denince akla gelen çok önemli bir ismi, ErolBüyükburç'u kaybettik.

Tiyatro camiası Oğuz Oktay'ı kaybetmiş olmanın hüznünüiçerisinde hala barındırmıyor mu?

Yeşilçam denince en başta olmasa da, akla kesinlikle gelirdi o.Hakkı Kıvanç'ı da kaybettik.

Ruhumuza hitap eden şarkılarla birlikte, genellikleseslendirenler kalır aklımızda ama o güzel şarkıları varedenler, güftekar ve bestekarlardır. Fikret Şeneş'i kaybettik.

Türk Sanat Müziğinin dev çınarı Müzeyyen Senar'ıkaybettik. Ustaların ustası Levent Kırca'yı kaybettik.

Gelelim dünyaya;

Uzay yolu dizisini unutmamız mümkün mü? Peki ya, Mr. Spock?Leonard Nimoy'u kaybettik.

Belki buraya yazmayı unuttuğum büyük sanatçılarda vardır. Onlarıda gıyaplarında saygıyla anıyor ve hepsine Allahtan rahmetdiliyorum.

***

Bir diğer konu ise, çok sık rastladığım şu serzeniş:"Gazetelerden, televizyonlardan ve aslında hiçbir haber kaynağındandoğru bilgileri alamıyoruz maalesef..." Bunu o kadar çok kişidenduyuyorum ki, değinmeden edemedim.

Bir kişinin, kendisine sunulan bilgilerin objektif olmadığını,yani subjektif olduğunu bilmesi için kişinin o olayla ilgilibizzat kendisinin net bilgisi olması gereklidir. Yani siz olayıbizzat bilmiyorsanız ya da çok ama çok güvendiğiniz birkişiden duymadıysanız, size aktarılanın tam olarak öyle olmadığınıneye dayanarak söylüyorsunuz? Direk yoruma açık mevzuları kastetmiyorum ancak salt bilgi gerektiren bir çok konuya da, buyanlı haber yahu deyip çıkıyor insanlar işin içinden. Bunu ciddennasıl yapıyorsunuz?

Haber kaynaklarına güvenin. İşe bu kadarda acımasız bakmayın.Sizleri yanıltmaya çalışanlar olduğu kadar, adam akıllı birbilgi verebilmek için çabalayan bir sürü kurum ve çalışanlar var.İnanın bana.

Sağlıcakla kalın...

Yorumlar