YAZARLAR

Her Şey Çok Açık

Bu ülkede vatanseverler kadar vatan hainleri de var. Hem de düşündüğünüzden fazla..

Bu ülkede vatanseverler kadar vatan hainleri de var. Hem dedüşündüğünüzden fazla.. Bunu açıkça söylediğiniz zaman da nedensebirileri hemen durumdan vazife çıkarıp ağızlarından salyalarakıtarak o klasik söyleme başvuruyorlar: Ayrıştırıyorsun,kutuplaştırıyorsun vs.

Kimin ayrıştırdığı kimin toparladığı çok açık ortada..

Bu vatanı korumak için köprüye şehit olmaya giden de ortada,bankamatiğe koşan da..

Darbe sırasında havalimanında halk ile kucaklaşanlar da ortada,hızlı şekilde bulduğu ilk eve kaçanlar da..

Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine çoluk çocuğu ile haftalarcameydanlarda nöbet tutanlar da ortada, darbe tiyatroydu diyenlerde..

Köprüde şehit edilenler için ağlayanlar da ortada, şehit edenhainleri savunanlar da..

Almanya’ya, ABD’ye ve bilumum terör sevici ülkelere kaçan vatanhainlerini korumaya çalışanlar da ortada, bu vatan hainlerininyüzüne tükürenler de..

Hükümetin başında istemediği siyasi parti var diye ecnebilere‘gelin bize yaptırım uygulayın’ diyenler de ortada, sabah akşamcanını dişine takmış bir şekilde devletimizin ve milletimizinselameti için koşturanlar da..

Katar Krizi başladığında ‘acaba Türkiye’yi de etkileyip AKParti’yi sallar mı bu iş’ beklentisi ile lağım ağızları sulananlarda ortada, o krizi bitirebilmek ve bölgede barışı hakim kılmak içinçabalayanlar da..

Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Kimse kendini kamufleettiğini sanmasın. Her şey koskoca bir milletin gözü önünde cereyanediyor. Bu millet sabırlı bir şekilde bekliyor. Geçmişten çıkardığıdersler daha soğukkanlı ve daha dikkatli şekilde hareket etmesinisağlıyor.

17 senenin hıncını taşıyanlar, karşılarındakilerin yaklaşık birasırdır devam eden harici ve dahili zulümlere uğradığınıbilmiyorlar ya da bilmek istemiyorlar.

Ama artık rüzgar ters taraftan esmeye başladı birileri için.Artık ne yapsalar ters tepiyor. Kumpasları tutmuyor, tuzaklarıbozuluyor, hileleri ayaklarına dolanıyor..

Çünkü karşılarında samimi şekilde millete hizmet etmek isteyenbir topluluk var. Milli birlik ve beraberlik vurgusu yapan,olabildiğince affeden, bağışlayan, karşı tarafın hatalarınaolabildiğince müsamaha gösteren bir topluluk.

Belki fazla geliyor birilerine bu müsamahakar tavırlar. Belki buyüzden tiyatro diyorlar 15 Temmuz’da gerçekleşen ihanet girişimine.Belki bu yüzden şehit olanın değil de kurşun sıkanın hakkınıaramaya başlıyorlar. Belki bu yüzden kontrollü darbe diyorlarmilletin feneri ile aydınlatılan o karanlık geceye.

Merak etmeyin. Geçmişin yanlışları bugünün senaryoları olmayacakAllahın izniyle. Soğukkanlı, vakur ve sonuna kadar davasından eminbir topluluk var bu ülkede. Bu insanlar vatanperver, bu insanlarmilletin ta kendisi.

Şimdi isteyen sözüm ona adalet için yürürken ‘bu yürüyüşDemirtaş’ın sessiz çığlığıdır’ desin, isteyen 15 Temmuz Destanı’nınyıldönümünü kutlamaya çıkan bizlere hakaret etsin, isteyen apaçıkvatan hainlerine ‘kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan vatan hainidiyemem’ desin, isteyen de gitsin köprüde millete kurşun sıkanlarlinç edildi diyerek hainleri savunsun!

15 Temmuz bize çok şey gösterdi gerçekten. Ama en çok da bu asilmilletin ne kadar tahammüllü olduğunu gösterdi. Dışarıdan aldıklarıtalimatları harfiyen yerine getirenlerin ne kadar kararlıolduklarını da gösterdi. Son bir senedir yaşadığımız gelişmelerbize en çok da millet olarak bir arada durmanın ne kadar önemliolduğunu gösterdi.

Büyük liderin dediği gibi: ‘Başaramayacaksınız, milletimizibölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızıparçalayamayacaksınız.’

Safların belirginleştiği, kirli ittifakların teker teker ortayaçıktı bugünlerde birlik ve beraberliğe eskisinden daha fazlaihtiyacımız var. Bunun her daim farkındayız. Ancak ayrışmadan vekavgadan beslenenlere de müsamaha göstermemeliyiz. Çünkü zalimemerhamet mazluma eziyettir.

Yorumlar10 yorum