BIST 4.963
DOLAR 18,65
EURO 19,60
ALTIN 1.075,29
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

HDP'li vekil polise böyle hakaret etti!

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, izinsiz gösteriye müdahale eden polise 'şerefsiz' diye hakaret etti.

Abone ol

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, düzenledikleri izinsiz yürüyüşe müdahale eden polise "şerefsiz" diyerek hakaret etti.

Aslan'ın polislere "Hangi şerefsiz su sıktı" çıkışı sosyal medayda tepki gördü.

Batman'da aralarında HDP milletvekilleri Mehmet Ali Aslan ve Ayşe Acar Başaran'ın da bulunduğu grup, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'a bulunduğu İmralı Cezaevi'nde tecrit uygulandığını iddia ederek, yürüyüş yapmak amacıyla Atatürk Parkı'nda toplandı.

'HANGİ ŞEREFSİZ SU SIKTI'

Grup, bir süre sonra taşıdıkları "Kendimiz de mahallemizi de biz yöneteceğiz" pankartı ile yürüyüşe geçti. Polis, "dağılın" uyarılarına uymayan gruba, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Bunun üzerine grup, ara sokaklara dağılırken, HDP'li Aslan ile polis arasında sert tartışmalar yaşandı. Polise, "Hangi şerefsiz su sıktı" diye çıkışan Aslan, daha sonra HDP'li Başaran'ı da yanına alarak, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) geçişini engellemek için oturma eylemi yaptı. Milletvekillerinin oturma eylemine İl Eş Başkanı Mehmet Candemir'in de aralarında bulunduğu 5 DBP'li de destek verirken, polis bu 5 kişiyi gözaltına aldı.