YAZARLAR

Hayatla Beraber Erzurum Palandöken'de

Yüreği mert ruhu asil şehrin güzel insanları, misafirperverlikleriyle adeta içimizi ısıttı. Başlangıçta ikliminden olsa gerek oldukça soğuk ve karla kaplı şehir, içine girdikçe çarşılarına sokaklarına karıştıkça insanlarıyla sohbet ettikçe unutulmaz beyaz

Merhabalar,

Bu hafta her cumartesi saat 12:00- 14:00 arasında Atv Avrupaekranlarında izleyiciyle buluşan Hayatla Beraber Programınınçekimleri için Erzurum Palandöken’deydim.

  

Yüreği mert ruhu asil şehrin güzel insanları,misafirperverlikleriyle adeta içimizi ısıttı. Başlangıçtaikliminden olsa gerek oldukça soğuk ve karla kaplı şehir, içinegirdikçe çarşılarına sokaklarına karıştıkça insanlarıyla sohbetettikçe unutulmaz beyaz düşler diyarı apaydınlık bir kent olarakkendini sevdiriyor.

  

Palandöken kayak merkezinde kayak severlerin ve tüm tatilcilerinhizmetine açılan ve 12 ay boyunca hizmet veren Xanadu SnowWhite Hotel, Erzurum ve Türk turizmi için yepyeni ve değerkatan bir otel yatırımı olmuş. Otelin Genel Müdürü MuratAltuğ Kargı ve Misafir İlişkileri Müdürü AytekÖzkan bu oteli bizlere gezdirdi.

   

Odalarındaki detaylardan, kayak odasına ışıklandırılmış kayakpistinden SPA’sına kadar konforlu ve Erzurum’a renk katan bu tesiskayak severlerin Erzurum’daki yeni adresi olacaktır. Palandöken, Erzurum şehir merkezi ve havalimanı ulaşımkolaylığı ile dikkatleri çekiyor. İstanbul Atatürk Havalimanındanhareketle 2,5 saat içerisinde kayak pistlerine ulaşmak mümkün.

  

Erzurum’un kendine has şehir yapısı, gezilip görülecek yerlerive lezzetleri ve sıcak insanları Erzurum’u ziyaret ettiğinizdepişman olmayacağınız bir anı olarak belleğinize kazınıyor.

  

Kadayıfçı Muammer Usta, Erzurum’un meşhur CağKebabı ve Kadayıf dolmasını afiyetle gelenlerin beğenisinesunarken, dönerci Hacı Baba ise meşhur döneri iledikkatleri çekiyor.

  

Taşhan da ise oltu taşından yapılan teşbih ve hediyelik takılarErzurum’a gelenlerin beğenisine sunuluyor.

  

Kadayıfçı Muammer Usta ve dönerci HacıBaba’nın takdire şayan dostluğu ve samimiyeti soframızıdaha da anlamlı, Erzurum gezimizi ise unutulmaz bir zaman dilimineçevirdi.

  

 Erzurum da çok çalıştık, çok üşüdük ama bu doğunun mistikşehri, insanları ve doğal güzellikleri ile tüm yorgunluğumuzubizlere unutturdu.

  

Erzurum’a veda vakti

22.50 uçağı ile İstanbul’a dönmek üzere havalimanına giderkenkarlarla kaplı şehir apayrı ve apaydınlık düşleri ile bizleriuğurladı. Erzurum havalimanındaki yoğun kar yağışına rağmenuçağımız bir bekleyişin ardından gecenin karanlığına karıştı.

   

Erzurum’a hasret ve özlemle bakarak vedaettik.

Bu hafta ATV Avrupa ekranlarından yayınlanan Hayatla BeraberProgramının çok ilgi gören Erzurum bölümünü bu linkten izleyebilirsiniz.

Yorumlar