Hava durumu bu illerde çok kötü okullar tatil edildi

SAMSUN, Giresun ve Trabzon, Ordu, Kastamonu, Karabük'de okullar tatil mi hava durumu nasıl? İstanbul ve Ankara hava durumu sulu kar İzmir hava durumu yağmur verdi. Kocaeli, Sakarya ve Bursa'da sulu var var.

Karadeniz ve Güneydoğu'da çok kuvvetli kar yağışı etkili oluyor. Bazı il ve ilçelerde okullar bugün (16 Şubat perşembe günü) tatil edildi. Kar tatili haberi gelen iller arasında Samsun, Giresun, Ordu , Trabzon, Şırnak, Kastamonu ve Karabük ile Artvin'in Borçka ilçesi bulunuyor. Bu illerde kuvvetli kar yağışı devam ederken meteorolojiden de yeni hava durumu uyarısı geldi. Hava raporunda bugün en yoğun kar yağışının görüleceği iller Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin olarak duyuruldu. Bu illerin kıyılarında kuvvetli iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı var. Meteorolojinin tahminlerine göre kar yağışı 17 Şubat cuma günü öğleden sonraya kadar devam edecek. Kuvvetli kar yağışı bu illerde 20 santimin üzerinde kar bırakacak.

16 Şubat tarihli haritalı hava durumu tahminine göre bugün kar yağışı olan diğer iller de şunlar : Bayburt, Samsun, Sinop, Amasya, Tokat, Kastamonu, Karabük, Bartın, Zonguldak, Eskişehir, Bitlis, Van, Siirt, Şırnak ve Hakkari.

Samsun'da okullar tatil mi yeni haber bu sabah geldi. Samsun'da, Ayvacık ilçesi geneliyle, Canik, Alaçam ve Kavak ilçelerinde de taşımalı sistemdeki okullar bugün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yoğun kar yağışının yaşandığı ilçelerde olumsuzluklara yol açmaması için kar tatili kararı verildiği bildirildi.

Giresun'un bazı ilçelerinden de kar tatili haberi geldi. Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Çanakçı, Dereli, Espiye ve Tirebolu ilçelerindeki tüm okulların bugün tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, Bulancak ilçesinde ise Yalıköy hariç tüm köy okulları ve taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime ara verildiği kaydedildi.