Hamile ve şişmanım sandı ama hastanede dumura uğradı

28 yaşındaki Gallerli Keely Favell, karnı sürekli büyümeye başlayınca hamile olduğunu sandı. Hastaneye gidince neye uğradığını şaşırdı. Çünkü karnında bebek değil 26 kiloluk bir kist vardı.

DÜNYA bu kadını ve hastalığını konuşuyor. 28 yaşındaki Gallerli Keely Favell, karnı sürekli büyümeye başlayınca hamile olduğunu sandı. Ancak durumdan şüphelenip hastaneye gidince hem hayatının şokunu yaşadı hem de tüm dünyanın gündemine oturdu. Favell'in karnında bebek değil, 26 kiloluk bir yumurtalık kistiydi. Favell'inn karnındaki kistin büyüklüğü yeni doğmuş 7 bebek ağırlığındaydı. Genç kadın zorlu bir operasyonla o kistten kurtuldu.

Dünya basını Galler’de yaşayan Keely Favell'i konuşuyor. Bunun sebebi de Favell’in aylardır büyüyen karnı ve bunun bir bebek değil de 7 bebek ağırlığında bir yumurtalık kisti çıkması oldu...

Birçok kez negatif çıkan hamilelik testlerine karşın, doktorlar Favell’in giderek büyüyen karnının hamilelikten kaynaklandığını düşündü. Karnını görenlerin doğumun ne zaman olacağı sorularına kaçamak yanıtlar verdi. Ancak Favell, “sadece şişman” olduğunu düşünüyordu.

KİLO SANDIM ÖNEMSEMEDİM... Swansea kentinde yaşayan Favell 2014’te kilo almaya başladı. Favell “Hep biraz kiloluydum ama birkaç yıl içinde yavaş yavaş bu göbek oluştu” diyor. Favell, “O kadar yavaş büyüdü ki, bir sorun olduğunu fark edemedim, göbek bağlıyorum diye düşündüm. 10 yıldır erkek arkadaşımla beraberim, birkaç kez hamile olduğumu sandım ama evde yaptığım testler hep negatif çıktı” diye devam ediyor.