BIST 1.529
DOLAR 7,34
EURO 8,88
ALTIN 409,20

Hamaney Kasım Süleymani'nin cenaze namazını ağlaya ağlaya kıldırdı

IRAK 'ın başkenti Bağdat'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani çin başkent Tahran'da cenaze töreni düzenlendi. İnkılab Meydanındaki cenaze törenine çok sayıda vatandaş katıldı.

Törene İran lideri Ali Hamaney ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de katıldı. ABD'nin geçtiğimiz gün füzeli saldırıyla öldürdüğü Kasım Süleymani'nin cenaze namazını İran'ın başkenti Tahran'da Hamaney kıldırdı. Hamaney cenaze namazı esnasında gözyaşlarını tutamadı.

Hamaney'in arkasında milyonlar namaza durdu

Süleymani'nin cesedi Irak'ta dolaştırıldıktan sonra dün İran'a getirildi. Cenaze namazı bu sabah başkent Tahran'da kılındı. Kasım Süleymani'nin cenaze namazını İran'ın Dini Lideri Ayetullah Hamaney kıldırdı. Büyük bir kalabalık namaz kıldı.

Binlerce kişi yollarda

Cenaze namazının öncesinde ve sonrasında binlerce İranlı yollarda ağıt yaktı, ABD aleyhine slogan attı.Tahran'daki törene kaç kişinin katıldığı bilinmezken; İran'ın yarı resmi haber ajansı Fars Haber Ajansı, milyonlarca kişinin katıldığını yazdı.

Humeyni'den sonra en kalabalık cenaze

Öte yandan Süleymani'nin cenazesinin bir diğer önemi ise; İran İslam Devrimi Lideri Humeyni'nin cenazesinden sonra en kalabalık cenaze olması...