Halit Ergenç Türkiye ekonomisi hakkında konuştu!

Usta oyuncu Halit Ergenç, Türk dizileri için gerçekleştirilen Türkiye-Çin işbirliği toplantısına konuşmacı olarak katıldı. Halit Ergenç, toplantıda Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu.

Halit Ergenç Türk dizilerinin Çin ve benzeri uzakdoğu ülkelerine ihracı toplantısında konuştu. Gazeteciler ise Halit Ergenç'in ekonomiyle ilgili yorumunu merak ediyordu. Medya mensupları dizi sektöründe kriz sebebiyle kemer sıkılmasını sordular.

Halit Ergenç, “Türkiye bizim. Ekonomi de bize ait. Dolayısıyla biz bu sistemin içerisinde yer alıyoruz. Nihayetinde burda iş yapacaksak kendi hayatımızın memleketimizin şartlarına göre yapacağız. Bunda ekstra bir durum yok.” dedi.

Halit Ergenç Çin'e dizi satışla ilgili olarak da şunları söyledi: -"Bugüne kadar Çin ile Türkiye arasında dizi sektörü açısından bir çalışma yapılmamış, Bizim dizilerimiz aslında oraya ihraç edilmiyor. Bununla ilgili bir yol açmaya çalışmak ve onların burda bizim orda iş yapabilmemiz için neler yapabiliriz üzerine bir konferans oldu".

-"Kültürel olarak birbirimizi tanıyabilmemiz için ön konuşma amacı güden bir toplantı yaptık diyebiliriz" diyen Ergenç şöyle konuştu: "Yaptığımız işin şöyle bir etkisi de var, bizim dizilerimiz gittiği yerlerde Türkiye’yle ilgili çok fazla merak uyandırıyor."