YAZARLAR

Halil Bardak ile Kıbrıs’ta Colony Hotel’de

Arkın Group bünyesinde olan The Colony Hotel de konaklama yaptığım zaman diliminde tanıdığım Otel Müdürü Halil Bardak ile ilgili gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs ziyaretimde ArkınGroup bünyesinde olan The Colony Hotel de konaklama yaptığım zaman diliminde tanıdığım OtelMüdürü Halil Bardak ile ilgili gözlemlerimisizlerle paylaşmak istedim.

  

5 Şubat 1977 yılında Lefkoşa’da doğan HalilBardak, orta ve lise eğitimini Türk Maarif Kolejindetamamladıktan sonra Lefke Avrupa Üniversitesinde İngilizceÖğretmenliği bölümünü bitirmiş, kısa bir süre Erenköy Lisesindegeçici kadroda İngilizce Öğretmenliği yapmış. Devlet kadrosunda yerolmaması onu turizm sektöründe otelcilik dünyasına adımattırmış.

“ Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağınısöylemesine izin verme, benim bile. Bir hayalin varsa peşinibırakmamalısın.  İnsanlar kendilerinin yapamadıkları şeylerisenin de yapamayacağını söylerler bir şeyi istiyorsan peşinibırakma. Git ve al. O kadar.”

  

Kıbrıs’taki İlk Butler Service

Kıbrıs’ta 2002 yılında The Colony Hoteltarafından başlatılan Butler servisinde görev alarak turizmhayatına başlayan Halil Bardak otelcilikte ilk 6yıl içerisinde restoran şefliği, resepsiyonist, night audit gecemüdürlüğü ve ön büro müdürlüğü görevleri yapmış 2008 yılında iseArkın Group bünyesinde yer alan PalmBeachOtel’e odalar departman müdürüolarak atanmış sonrasında da The Colony Hotel deOtel Müdürü olarak bugünlere gelmiş. Bu 10 yıllık süreçte süreklikendini geliştirerek işiyle parlayan dürüst, ahlaklı, ilkeli,özverili ve çalışkan yapısıyla hırslı ve tempolu bir biçimdedurmaksızın büyük bir istek ve özveri ile Kıbrıs otelciliğindeörnek gösterilen bir isim olmayı adım adım başarmış. Çalıştığıkuruma olan sadakat ve bağlılığı Arkın Group Yönetim KuruluBaşkanı Erbil Arkın’a olan derin saygı ve sevgisi ile astve üst ilişkilerindeki duyarlılığı ve profesyonellik bilinciyleThe Colony Hotel ile bütünleşmiş. Kıbrıs’a gelen,otellerinde konaklayan misafirlerine maksimum düzeyde misafirmemnuniyeti için var gücü ile çalışan ve Kıbrıs’tan memnuniyetleayrılan misafirlerin tekrar geri gelmeleri için büyük özverigösteren bir anlayışa sahip.

  

Kıbrıs’ta genç, dinamik ve böylesine işine sevdalı birismi keşfetmek beni son derece mutlu etti. geleceğinin çok daha iyihakkedilerek kazanılmış başarılarla dolu bir otel yöneticisiolacağı apaçık ortada. Halil Bardak eminim kiKıbrıs turizminin ve otelcilik anlayışının doğru şekilde hak ettiğideğere ulaşabilmesi için otelcilik mesleğine gönül verecek yeniHalil Bardaklara örnek olacaktır.

Gözlerindeki sabır en ufak detayı bile değerlendirip,eleştirilerden ders çıkaran doğru ve dürüst bir şekilde sonucagiden, pozitif, pratik ve hızlı çözüm üreten profesyonel birkişilik.

Otelde gösterdiği yüksek performansla ekip arkadaşlarınaörnek olduğuna bizzat tanık oldum.  Mesleğine bu kadargönülden bağlı, yaptığı işi tutkuyla yapan genç ve pırıl pırılparlayan bu insanı tanımak beni mutlu etti. HalilBardak; Kıbrıs turizmi ve otelciliği için büyük birkazançtır, Kıbrıslı bir gencin alkışı hak eden, dünyanın neresinegiderde gitsin otelcilikte başarılı olacak, tuttuğunu koparacakisimdir.

  

“Dalları gökyüzüne açılmış biretek sanki.

Yapraklarıyla birlikte rüzgar da dansediyor.

Rengi aşk, gözleri geceyi bekleyen narin birağaç”

Halil Bardak’ı daha yakından tanımakistedim, dostça elini sıktım, özel hayatının ayrıntılarını öğrenmekistedim ve anladım ki başarısının arkasında çok uzak ülkelerdenKıbrıs’a gelip Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Bölümünü yüksekonurla bitiren eşi İlona Bardak var. İş ve aşkıöylesine güzel bütünlemişler ki bir çift bu kadar mı birbirineyakışır nazar değmesin demeden geçemedim. 

  

Bir ülkeyi, bir şehri anlamlı kılan, sevdiren vazgeçilmezyapan insanlar vardır. Halil Bardak daİlona için böyle olmuş. Tahsil hayatı için geldiğiKıbrıs’ta kaderini paylaşacağı yol arkadaşıyla dünya evine giripmutluluğu cennet adada yakalamışlar. Güzeller güzeli birdeçocukları olmuş.

  

Safran sarısı zamanların Girne’deki sarı efsanesiThe Colony Hotel de Halil Bardakhem aşkı hem de mesleğini bir arada buluşturmanın mutluluk ve onuruile kendisine yakışan oteline dört elle ve kalbiyle bağlanmış. Hergün bir gün öncesinden daha büyük bir istekle otelinin kapısındangiren Halil Bardak durmaksızın yorulmadançalışmaya devam ediyor.

  

Halil Bardak, The Colony Hotel içinyapılmış bir kahve paketi ile uğurladı bizi. Eee ne demişler birkahvenin kırk yıllık hatırı vardır. Bizde hatırlayalım hatırlatalımdedik sizleri unutmayacağımızı Kıbrıs’a da bir selam olsun istedikbu vesileyle.

Sizi tanıdığımıza memnun olduk, hep böylekalın…

Yorumlar