YAZARLAR

Gül, Kelebek ve Damla

Heykeltıraşın keskisinin altındaki taş kadar mutsuz ve kıpırtısız. Teslimiyetçi bir sabırla karşılıyor iğnenin ardı arkası gelmeyen kanlı öpücüklerini. Çünkü yeni bir gül inşa ediliyor mabedinde.

Elçin Sevgi SUÇİNelcin@internethaber.com

Heykeltıraşın keskisinin altındaki taş kadar mutsuz vekıpırtısız. Teslimiyetçi bir sabırla karşılıyor iğnenin ardı arkasıgelmeyen kanlı öpücüklerini. Çünkü yeni bir gül inşa ediliyormabedinde. Yeni bir kelebek ve ufacık bir su damlası, gülün açıkkalan tek yaprağında.

İçinde bir umut var. İçinde yarına dair bir çoğalma duygusu. Buyüzden dönüşte çarşıya da uğrayacak. İpeğin ve kaşmirin en incesive en kalitelisi ile süsleyecek mabedini. Bir tek gül, kelebek vedamla açıkta kalacak, sahip olduğu mülkün yarı aralık kapısıgibi.

Heykeltıraşın keskisinin altındaki taş kadarmutsuz ve kıpırtısız. Teslimiyetçi bir sabırla karşılıyor iğneninardı arkası gelmeyen kanlı öpücüklerini. Çünkü yeni bir gül inşaediliyor mabedinde. Yeni bir kelebek ve ufacık bir su damlası,gülün açık kalan tek yaprağında.

Değişecek mi mabedinin çözülen kumu? Bundan pek emin değil. Yinede denemek istiyor. Yeni bir boya. Yeni bir resim. Yeni bir şehir.Belki de yeni bir ülke, sıkıştırabilir kemikte gevşeyen eti. Elliküsur yıldır bütün bildiği bu. Kulağına fısıldananlar camperdelerden. Cam perdelerde büyümüş çocuklar. Meşe gölgesindebüyümüş sarmaşıklar gibi hepsi de solgun hepsi de ince. Hepsininyüzünde aynı plastik tebessüm, aynı oyuncaklar için canhıraşyarışta.

Gül bitti. Kelebek ve damla da. Başının gerisinden tutulanaynada iğnenin öpücük izleri taze. “Birkaç güne geçer” dedi dövmeyiyapan genç. “Sonra yalnız gül, açılır bu bahçede.”

Gül de yaşama açılsın istiyor artık. Yaşam, kalbinde giderekdaha da kararan ve derinleşen zindana, aydınlansın gün. Kelebekleruçsun ve yağmur yağsın sessizce. Gülün yaprağında kalacak o sondamla, yeni bir hayat bağışlasın mabedine. Yeni bir elli yıl!Yeniden yirmili yaşlarındaki sevinç ve coşku içinde baksınyaşama.

Genişlemiyor mabet. Gülün gözyaşlarına cevap vermiyor ve kumdağlarını kıskandıracak kadar hızlı çözülüyor et. Kemik, her geçengün biraz daha sırıtıyor. Üşüyor, haylidir yeni açılmış bir gülkokusundan mahrum tin. Gülün yapraklarını dalgalandıracak birkelebek arzuluyor. Ve tek bir damla dirilmek için / ısınmak için /ve ısıtmak için / sıkılaştırmak için eti kemikte.

Yorumlar