BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
GÜNCEL

Göle dönen Amik Ovası drone ile görüntülendi

Hatay'da Tahtaköprü Barajı'nın kapaklarının açılmasıyla birlikte Amik Ovası'nda bulunan birçok ev ve tarım alanı sular altında kaldı. Köy halkı evlerini terk etmek zorunda kalırken, ovayı esir alan suyun seviyesi artarak Hatay Havaalanı yoluna kadar taştı.

Hatay’da son günlerde etkili olan yağışlar sonrasında Tahtaköprü Barajı'nın kapakları açıldı. Hatay Havaalanı'nın hemen yakınında bulunan Aşağıoba köyü, açılan kapakların ardından sular altında kaldı. Çok sayıda ev, ahır, tarım arazisi ve araçların sular altında kaldığı köyde, vatandaşlar evlerini terk etmek zorunda kaldı. Yetkililer olayla ilgili inceleme başlatırken, ovayı esir alan suyun seviyesinde artış yaşandı. Köy sakinleri su seviyesindeki artışla beraber yılanların da geldiğini söyledi.

Çocuklarının hayatlarının tehlikede olduğunu söyleyen Aşağıobalı Murat Gezen, "Görüyorsunuz her gece burada sabaha kadar komşularımız, köylülerimiz yatmadı. Çoluğumuz, çocuğumuz tehlikede, kendimiz tehlikedeyiz, hayvanlarımız da bir taraftan tehlikede. Mağduruz" dedi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Gece klimadan ses duyan çift, içinden çıkanı görünce gözlerine inanamadı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Dünya bu şoförü konuşuyor!
Konya'da korkunç kaza! İki otomobilin arasında kalıp ölümden döndü
Görüntüler ortaya çıktı! İki tren böyle çarpışmış
Denize düşen hemşireyi, dalış timi komutanı kurtardı
Nihat Zeybekci en önemli projesini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tutku, burada ne işin var kız
Florya'da deneme seferi yapan tren, başka bir trenle çarpıştı
Yıldız Tilbe orkestrasını fena azarladı!
Yorumlar