BIST 118.713
DOLAR 6,86
EURO 7,80
ALTIN 400,05
HABER /  DÜNYA

Garson 3 Ferrari'ye çarptı halk yardıma koştu

TAYVAN'da annesine ve kardeşlerine bakan 20 yaşındaki genç, yorgunluktan 3 Ferrariye çarptı. Ferrarileri tamir ettirmek için 28 yıl çalışması gereken genç adam için halk harekete geçti

Abone ol

TAYVAN'da sabaha karşı işten dönerken, arabasıyla 3 Ferrari'ye çarpan bir garson için halk seferber oldu. Lin Chin-hsiang, hikayesinin sosyal medyada yayılmasından sonra çok sayıda yardım teklifi aldı.

Lin, Pazar gecesi 03:00'te işten çıktıktan sonra eve döndü. Kiliselere tütsü satan annesine yardım etmek için yakınlardaki bir tapınağa verilen siparişleri götürüyordu.

Yorgunluktan direksiyon başında uyuyakalınca 05:40'ta sabah manzarası turuna çıkmaya hazırlanan bir grubun arabasına çarptı. Ölen ya da yaralanan olmadı ancak Ferrarilerde hasar meydana geldi.

 3 Ferrari’nin tamir masrafları ise 390 bin dolar oldu. Annesi ve kardeşleri ile bir baraka yaşayan Lin, yardım çağrısında bulundu. Polis, Lin'in alkollü olmadığını ve trafik sicilinin temiz olduğunu açıkladı.

Olayın ardından onlarca kişi, kazaya bakan polis karakolunu arayarak tamir ve dava masrafları için Lin'e yardım teklifinde bulundu.
Bazı kişiler de, Lin'in ailesinin yaşadığı eve gelip yardım edebileceklerini söyledi. Lin kendisine yardım için başka şehirlerden gelenler olduğunu açıkladı. Yetkililer, Lin'e yapılacak yardımları açılan resmi bir hesaba yönlendirdi.

AİLESİ İLE BARAKADA YAŞIYOR
20 yaşındaki Lin Chin-hsiang, babası öldükten sonra ailesini geçindirmek için okulu bırakmak zorunda kalmış. Ferrarileri tamir ettirmek için 28 yıl çalışması gereken Lin için şimdiye kadar 24 bin dolar toplandı. Okulu da Lin'i yeniden kabul edeceğini açıkladı.

FERRARİ SAHİPLERİNE ÇAĞRI AFFEDİN
Sosyal medyada birçok kişi de Ferrari sahiplerinden Lin'i affetmelerini istedi. Ancak Ferrarilerin sahiplerinden biri, bu arabayı almak için çok çalıştığını belirterek hasarının ödenmesinde ısrar ettiğini söyledi. Buna rağmen Ferrari sahiplerinin hasarın taksitlerle ödenmesini kabul ettikleri belirtiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Zuhal Topal'la Sofrada İlknur kimdir kaynana Emine Hanım'a bakın
Ayşen Gruda son sağlık durumu tek çocuğu Elvan bildirdi
Çin öğrencilere çip taktı! Sonunda bu da oldu
Korkutan detay! Cep telefonuna bağımlılık yaşı 3'e düştü
Ayşen Gruda'nın kızı Elvan Gruda kimdir kaç yaşında eşi?
1. sınıflar hangi tarihte okula başlayacak MEB eğitim takvimi 2020-2021
Yorumlar