Galaxy Note 9 artık en iyi değil işte tahtına oturan telefon

Galaxy Note 9'un muhteşem ekranı artık en iyi değil, ünlü ekran değerlendirme firması en iyi ekrana sahip telefonu açıkladı ama kötü bir haberimiz de var..

Galaxy Note 9 artık en iyi değil işte tahtına oturan telefon - Sayfa 1

Galaxy Note 9'un Super AMOLED ekranının birkaç ay önce DisplayMate'ten aldığı yüksek notu (A+) hatırlayacaksınız. Ünlü ekran değerlendirme firması, şimdi ise Google'ın yeni Pixel 3'ünün ekranına övgü yağdırdı.

Galaxy Note 9 artık en iyi değil işte tahtına oturan telefon - Sayfa 2

Firma tweet'inde cihazın "en yüksek A+ puanını ve DisplayMate En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü'nü aldığını" söyleedi. Firma yaptığı testlerin detaylarını tam açıklamasa da, detaylı bir raporu 15 Ekim'de yayınlayacağını söyledi.

Galaxy Note 9 artık en iyi değil işte tahtına oturan telefon - Sayfa 3

Bu gelişme Google için oldukça sevindirici çünkü geçen sene çıkan Pixel 2 XL, ekranla ilgili bazı sorunlar yaşamıştı. Telefonun LG tarafından üretilen ekranı, renklerle ilgili sorun yaşamakla kalmamış, "yanma" sorununa da imza atmıştı.

Galaxy Note 9 artık en iyi değil işte tahtına oturan telefon - Sayfa 4

DisplayMate, Pixel 3'ün ekranının Pixel 3 XL karşısında nasıl bir performans sergilediğinden ise henüz bahsetmedi. Ön satışa sunulan Pixel 3 XL ve ve Pixel 3, önümüzdeki günlerde belirli ülkelerde raflardaki yerini alacak.Kötü haber ise şu Google Pixel serisi Türkiye'de satılmıyor..