HABER /  GÜNCEL

Fransa'da iki bakanın görevine son verildi

Elysee Sarayı, Nathalie Loiseau'nun görevinden istifa etmesinin ardından devlet bakanları Benjamin Griveaux ile Mounir Mahjoubi'nin görevine son verildiğini duyurdu.

FRANSA'da Avrupa Birliği Bakanı Nathalie Loiseau'nun görevinden istifa ettiğini açıklamasının ardından, Hükümet Sözcüsü ve Parlamento İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Benjamin Griveaux ile Dijital Gelişmelerden Sorumlu Devlet Bakanı Mounir Mahjoubi'nin görevlerine son verildiği bildirildi. 

Elysee Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Griveaux, Loiseau, Mahjoubi'nin görevine "son verdiği" belirtildi. 

Mahjoubi ve Griveaux'nun gelecek yıl düzenlenecek belediye seçimlerinde Paris Belediye Başkanlığına aday olması bekleniyor. 

Griveaux, daha önce yaptığı açıklamada, Paris Belediye Başkanlığına aday olması halinde görevinden istifa edeceğini söylemişti.

Loiseau'nun, 26 Mayıs'ta düzenlenecek Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine katılmak için görevinden istifa ettiği bildirilmişti. Loiseau, AP seçimleri için Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kurucusu olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketinin (LREM) liste başı adayı gösterildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
2019 anket sonuçları Gezici seçim anketi İstanbul'da kim önde?
Suud gazetesinden Osmanlı'ya DEAŞ iftirası
Danimarka'nın öne sürdüğü bahaneye bak!
Seçim anketleri 2019 Hatay kim önde gidiyor son durum tablosu
Kazakistan’da MI-8 tipi helikopter düştü: 13 ölü
Vergi mükellefi nedir KYK yurt başvurusu vergi mükellefi uyarısı
Yorumlar