Fransa'da eylem çağrısı yapıldı asker sokağa iniyor

Fransa'da eylem çağrısı yapıldı asker sokağa iniyor

Fransa'da meydana gelen olaylar her ne kadar hükümetin açıklamalarıyla dinse de, hafta sonu için daha büyük bir eylem çağrısı yapıldı. Sarı Yelekliler'in karşısına, askerlerin çıkması bekleniyor.

Fransa'da eylem çağrısı yapıldı asker sokağa iniyor  - Sayfa 1

Fransa'da meydana gelen olaylar her ne kadar hükümetin açıklamalarıyla dinse de, hafta sonu için daha büyük bir eylem çağrısı yapıldı. Sarı Yelekliler'in karşısına, askerlerin çıkması bekleniyor. Fransa'da 17 Kasım tarihinden bu yana göstericiler özellikle hafta sonları olmak üzere Paris merkezli eylemler gerçekleştiriyor.

Fransa'da eylem çağrısı yapıldı asker sokağa iniyor  - Sayfa 2

Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri şiddet eylemlerinin arttığı Paris'te, hükümet uzlaşı için adımlarını attı ancak Sarı Yelekliler bu durumdan memnun değil. Özellikle diğer kentlerde meydana gelen öğrenci eylemleri ile birlikte cumartesi günü dev bir gösteri bekleniyor.

Fransa'da eylem çağrısı yapıldı asker sokağa iniyor  - Sayfa 3

EN BÜYÜK EYLEM: Macron'dan istifa bekleyen ve hükümetin adımına karşılık "ekmek kırıntısı değil ekmeğin kendisini istiyoruz" diyen Sarı Yelekliler eylemleri bırakmayacağını açıklayarak cumartesi günü için dev miting çağrısı yapmıştı.

Fransa'da eylem çağrısı yapıldı asker sokağa iniyor  - Sayfa 4

Şiddetsiz bir eylem planlayan Sarı Yelekliler'in gösterisi karşısında, hükümet adına askeri hazırlığın kapıda olduğu söylentisi yayılıyor. Özellikle haftalardır sokakları yakıp yıkan öğrenci ve Sarı Yelekliler karşısında OHAL'in sona ermesiyle kışlaya dönen askerlerin yeniden çıkartılması gündemde.